Vizsgálódott az Önszabályozó Reklám Testület
Elkészült a tavalyi év beszámolója.
250 ezres bírság Bayer miatt
A Médiatanács 250 ezer forintra büntette a Magyar Hírlapot a januárban megjelent Ki ne legyen? című Bayer Zsolt-írás törvénysértő állításai miatt. A testület először bírságolt meg nyomtatott lapot.
Az MLE is megállapodott a Médiatanáccsal
Társzabályozási szerződést kötött a Médiatanács és a Magyar Lapkiadók Egyesülete. A társszabályozás azokra a tartalomszolgáltatókra vonatkozik majd, amelyek a magatartási kódexnek önkéntesen alávetik magukat.
Megállapodott az ÖRT és a médiatanács
Az MTE után az ÖRT-tel is megkötötte a társszabályozásról szóló szerződést a médiatanács. Az új médiaszabályozás által július elseje óta lehetővé tett szerződés értelmében maga a szakmai szervezet folytatja le a vizsgálatot a hatóságok helyett, ha kereskedelmi közleményekkel kapcsolatban érkezik panasz.
Comment or no comment?
Július elsejétől életbe léptek a médiaszabályozásnak azok a részei, amelyek lehetővé teszik a hatósági vizsgálatot és adott esetben a büntetést a tartalomszolgáltatókkal szemben. Mit ad isten, már rögtön az első nap állampolgári bejelentés landolt egy minisztériumban. A médiaombudsman vizsgálódik, valódi megoldást a társ- és önszabályozás jelenthet.
Hatósági forródrót a káros tartalmakhoz
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) átveszi civil szervezetektől a káros online tartalmak bejelentésének feladatát, és a hivatal fogja üzemelteti azt a forródrótot, amelyen bejelenthetők az interneten fellelhető káros tartalmak.
