Vége a Dailynek
December 15-én befejezik a Daily nevű táblagépre készülő lap megjelentetését. A hírt a lap olvasóinak címzett levélben közölte Jesse Angelo főszerkesztő és Greg Clayman kiadó. A Daily a Murdoch birodalom táblagépes próbálkozása volt, amit 2011 februárjában mutattak be és nagyjából 30 millió dollárból fejlesztettek. Egymillió fölötti előfizető kellett volna a nyereségességhez, ennek a tizedét sikerült összehozni.
Elbocsátások a The Dailynél
A Murdoch család tulajdonába tartozó News Corp. kiadásában, tableten megjelenő The Daily magazinnál elbocsátanak 50 dolgozót a 170-ből – írja az All Things Digital.
Negyed siker nem fél siker
Nem túl fényes eredményeket produkált eddig a The Daily, Murdoch Ipad-es lapja. 120 ezer heti olvasó és 500 ezernél kevesebb előfizető áll szemben a 40 milliós befektetési mínusszal.
20 perc kellett Murdoch álmának feltöréséhez
Február 2-án mutatták be Rupert Murdoch legutolsó dédelgetett álmát, a kizárólag Ipadre fejlesztett The Daily nevű naponta frissülő digitális kiadványt. Közben a My Space-től inkább szabadulnának.
