A Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) által szervezett Arany Pengét 2000-ben alapították, hogy évről évre elismerje a hazai reklám- és kommunikációs iparág legkiemelkedőbb kreatív teljesítményeit. Az elmúlt 25 évben az Arany Penge fontos szerepet játszott a magyar kreatívipar fejlődésében: reflektált a nemzetközi trendekre, és ösztönözte a hazai ügynökségek és fiatal kreatívok fejlődését.
Idén a 119 fős szakmai zsűri rekordmennyiségű díjat, 11 Arany Pengét, 19 ezüst és 43 bronz elismerést osztott ki a legkiválóbb munkáknak.
Az aranyat nyert ügynökségek és munkáik:
Mito: Leave Early FC (B2B kategória, megbízó: Borsodi)
Mito: Mindenki a legjobb (Digitális megoldások két alkategória, megbízó: Telekom)
Mito: Az észrevétlen kampány (Médiakreativitás és Kreatív stratégia, megbízó: Telekom)
Artificial Group: Textiles from the Future (Médiakreativitás, megbízó: MOL MOHU)
feat.: TheVR Mekis kedvence (Digitális megoldások és Promo and activation, megbízó: McDonald’s Magyarország)
Publicis Groupe Hungary: Algoflex - fájdalom nagykövetek (Kreatív stratégia és Médiakreativitás, megbízó: Opella Healthcare)
Humán Telex: Sztárfellépő (Promo and activation, megbízó: Praktiker)
Az idei Év ügynöksége - csakúgy, mint tavaly - a Mito Creative, amelynek munkái összesen 14 díjat nyertek, köztük 5 Arany Pengét, míg az Év Ügyfele díjat a Progress Promotion Kft. - McDonald's Magyarország kapta, aki az este során összesen 16 díjat zsebelt be a feat.-tel, a DDB-vel, a Republic Group-pal és a Human Telex-szel készített különböző kampányaikkal.
Különdíjak és a „csirkés kampány”
A JCDecaux Innovate különdíjait a legkreatívabb citylight megoldások alkotói vehették át, kiemelkedő vizuális és innovatív megközelítésükért.
1. díj: Mediator / Black Noise Festival / Az alkotás neve: Dark Matter
2. díj: Republic Group / Hyundai / Az alkotás neve: Instetris
3. díj: Wavemaker / Decathlon / Az alkotás neve: Ready To Sprint?
A Sláger FM Sound Stage Awards különdíját a legkreatívabb rádióspot nyerte el – a zsűri döntése alapján azok a pályázatok érdemelték ki, amely hangzásvilágával és szövegvilágával is kiemelkedtek a mezőnyből.
1 díj: Republic Group / Mondelez Hungária Kft/ Oreo / Az alkotás neve: Ősök
2 díj: Mediator Group / JNTL Consumer Health (Hungary) Kft. / Listerine / Az alkotás neve: Morning Routine
3. díj: Artifical Group / WWF Világ Természeti Alap Magyarország Alapítvány / Az alkotás neve: Erdőmetál - A természet új hangja
A jubileumi est egyik legfelemelőbb pillanata a Gyémánt Penge átadása volt, amelyet az Arany Penge zsűrije a díj történetének eddigi Grand Prix-győztesei közül választott ki. Ezt az RTL Klub 2005-ös legendás „csirkés” image kampánya kapta, melyet az Akció NXS-sel közösen készítettek.
A díjat dr. Serényi János, a MAKSZ első elnöke és az Arany Penge egyik alapítója adta át Vidus Gabriellának, az RTL Magyarország vezérigazgatójának, valamint az alkotók közül Geszti Péternek és Lisztóczki Attilának (Akció NXS). Vidus Gabriella köszönőbeszédében megemlékezett az RTL akkori kommunikációs vezetőjéről, a kampányt útjára indító, tavaly elhunyt Révész Zsuzsáról is.
A Gyémánt Penge jelöltjei itt tekinthetőek meg.
A nyertesek teljes listája itt érhető el.

