A főpolgármester január 22-ei sajtóközleményében így fogalmazott az új összművészeti inkubátorközpont létrehozásáról:
„Budapesten a művészet szabad, a művészek szabadok, Budapest minden erejével megvédi a város sokszínű kultúráját, a főváros kulturális értékeit és intézményeit.
Budapest évek óta támogatja az állam által magukra hagyott független kulturális műhelyeket, idén számukra új intézményt is nyitunk, az ezt elindító pályázati felhívást beterjesztem a Fővárosi Közgyűlés jövő heti ülésére. Így létrejöhet a „pesti Jurányi”, az évek óta a független kultúra egyik központjaként működő Jurányi Ház mintájára alkotó- és játszóhelyet biztosítunk a független színházaknak, kulturális műhelyeknek a főváros tulajdonában álló volt iskolaépületben, a XIII. kerületi Szabolcs utcában.
Továbbra is biztosítjuk a támogatást a fővárosi fenntartásban és finanszírozásban működő budapesti művészszínházaknak, garantáljuk alkotói szabadságukat. A színházaink Budapest kincsei, a Budapest-család tagjai, a dolgozóiknak is jár tehát a bérmegállapodásban rögzített béremelés 2025-ben.”
Borító: Unsplash/Kyle Head

