hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
A GDPR bevezetése óta a második legnagyobb büntetést kapta a Meta
405 millió eurós büntetést szabott ki a cégre az ír adatvédelmi hatóság.

Kétéves nyomozás után 405 millió eurós bírsággal bünteti az Insatgram tulajdonosát, a Metát az ír adatvédelmi hatóság, a Data Protection Comession (DPC). A GDPR szabályok megsértése miatt kiszabott büntetést azért kapja a Meta, mert az Instagramon korábban a 13 és 17 év közötti személyeknek is lehetővé tette az ún. üzleti profil létrehozását a felületen, ahol mindenki számára látható volt a profilhoz tartozó telefonszám és emailcím.

Ez a DPC által kiszabott második legnagyobb bírság, a hatóság korábban az Amazont büntette 746 millió euróra még 2021 júliusában. A Meta eddig legnagyobb bírsága 225 millió euró volt, amikor DCP a szintén a cég tulajdonában álló WhatsAppal sértette meg a GDPR szabályzatát.

A DPC arról tákékoztatta a sajtót, hogy a döntés végleges, annak részleteiről a következő napokban számolnak be.

Az Instagram időközben már változtatott a szabályzatán, és a 18 év alattiak által létrehozott fiókok automatikusan privátra vannak állítva a felületen.

via: Guardian