hero
Horváth Ágnes

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 3 perc
A One-nak minden pillanat számít

Január elsején debütál a négy távközlési márka összeolvadásával létrejövő One, amely nagykövetként Szilágyi Áron olimpikon mellett a médiaszereplő Majkát is leigazolta. Bemutatkozott az új szlogen és a türkiz-fekete-fehér logó is. 

A 4iG Csoport jövő év elejétől kivezeti a hazai piacról a Vodafone, a DIGI, az Antenna Hungária és az Invitech márkákat, amelyeket felvált a One, mind a lakossági, mind a vállalati távközlési szolgáltatások piacán. A társaságok 2025. második feléig beolvadnak a Vodafone Magyarország jogutód vállalatába, a One Magyarország Zrt.-be, így létrejön Magyarország második legnagyobb telekommunikációs vállalata. 

Egy megoldás mind felett

A One célja, hogy lakossági ügyfelei egy szolgáltatótól vehessék igénybe a korábban a Vodafone, DIGI és Antenna Hungária által külön-külön nyújtott mobil és vezetékes adat- és hang, továbbá a TV- és interaktív digitális tartalmi szolgáltatásokat. Ennek megfelelően 2025. január 1-jétől az RTL Magyarországgal kötött együttműködés értelmében a One Magyarország egyedüli hazai távközlési szolgáltatóként biztosítja ügyfeleinek jövő év januárjától az RTL Magyarország teljes portfólióját. (A One új csomagajánlatait 2025. januárjában mutatja be a cégcsoport).

Az új portfólió fontos eleme a OneTV platform, amely integrált felületen biztosítja a lineáris, a video-on-demand és a streaming tartalmakat, vagyis a lineáris TV-fogyasztókhoz hagyományos tévén juttatja el a streaming termékeket. A OneTV-re való átállás szeptember óta zajlik, a meglévő Vodafone ügyfelek közel fele használja már a megújult platformot.

A One B2B márkájaként létrejött a One Solutions, amelynek égisze alatt a közép- és nagyvállalati, valamint az intézményi és kormányzati ügyfelei számára is teljeskörű szolgáltatásportfóliót kínál a csoport. 

A márkaváltás miatt a jelenlegi lakossági és üzleti ügyfelek szerződéseiben - és így a szolgáltatásaikban - nem lesz változás, és nem érinti őket a márkaváltás miatt automatikus csomag- vagy tarifaváltás sem, a meglévő feltételek változatlanok maradnak, januártól kizárólag az egyes díjcsomagok és kedvezmények megnevezése lehet más. A szolgáltatásportfólió mellett az üzlethálózat is megújul: a DIGI, a Vodafone és a korábbi Invitel üzleteinek összevonásával a One 98 településen mintegy 135 üzletben várja majd ügyfeleit. 2025-től mind a DIGI, mind a Vodafone ügyfelei ugyanazon ügyfélszolgálati telefonszámon és már a One arculatával működő digitális felületeken intézhetik ügyeiket. A közép-és nagyvállalati – jelenlegi Invitech és Vodafone Business ügyfeleknek – szintén egy ügyfélszolgálati telefonszámot, egy weboldalt és kapcsolattartót dedikálnak.

Fókuszban az emberközpontúság 

A márka új arculatában a türkiz, a fekete és a fehér színek dominálnak, a kör alakú logóban kézzel írt márkanév pedig az emberközpontúságot szimbolizálja. A One szlogenje – „Minden pillanat számít” – kifejezi a márka legfontosabb küldetését: a kapcsolatteremtés minden formájának támogatását a legkorszerűbb technológiai megoldásokkal. Ehhez kíván mindenki számára digitális érettségének megfelelő segítséget és útmutatást nyújtani abban, hogy milyen új lehetőségeket teremtenek termékei és szolgáltatásai, valamint figyel a digitális eszközök összekapcsolására is, hiszen ez növeli a hatékonyságot, a produktivitást és a kényelmet is.

A One kiemelt figyelmet fordít a hálózati szolgálatásai folyamatos fejlesztésére, emellett egyszerű, könnyen érthető mobil- és vezetékes díjcsomagokat kínál, valamint folyamatosan frissíti széles mobil- és vezetéses eszközkínálatát. Az új márka tudja, hogy a technológia időnként bonyolult, épp ezért igyekszik mindent közérthetően megfogalmazni.

A One elsődleges márkaszínei egy erős, megkülönböztető színkombinációt mutatnak:  az ügyfelek türkiz, fekete és fehér alapszínnel találkozhatnak a jövőben. A tartalmakon visszatérő motívumok a firkák, amelyek életre keltik a márka karakterét, személyességet és játékosságot adnak annak megjelenéshez, amelyek plakátokon, a social tartalmakon, valamint különböző anyagokon is megjelennek majd.

Képünkön balról jobbra: Szilágyi Áron, Bányai Tamás, a 4iG Csoport hazai távközlési kereskedelmi vállalatainak vezérigazgatója, Mohamed ElSayad, a 4iG Csoport márkaváltásért felelős üzletfejlesztési és innovációs vezetője és Majka

A One két márkanagykövettel indul: a 4iG Csoport már korábban bejelentette, hogy Szilágyi Áron háromszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok kardvívó a 4iG Csoport és a One közép- és nagyvállalati üzletágának márkanagykövete lesz 2025. január 1-jétől. A lakossági üzletág „arca” pedig Majka lesz, előadó, médiaszereplő és műsorvezető, aki hisz a folyamatos megújulásban és keresi azokat az elemeket, amelyekkel újat tud mutatni az embereknek és a közönségének. A kollaboráció révén számos kreatív tartalom készül majd.