Az 50 éves Magyar Reklámszövetség november 18-i jubileumi közgyűlésén a tagjai és partnerei, korábbi tisztségviselők körében ünnepelt, felelevenítve a korábbi évtizedek egy-egy emlékezetes pillanatát.
Novák Péter, az 1975-ben alapított Magyar Reklámszövetség 11. elnöke ünnepi beszédében az elmúlt évtizedekre visszaemlékezve hangsúlyozta „A Magyar Reklámszövetség ötven éve meghatározó ernyőszervezete a hazai reklám, média és kommunikációs iparágnak. E jubileum nem csupán egy szervezet történetének mérföldköve, hanem mindazon tagjainké is, akik az elmúlt évtizedekben szakmai tudásukkal, elhivatottságukkal és összefogásukkal hozzájárultak az iparág folyamatos fejlődéséhez. Az MRSZ közössége ma is ugyanazzal a tenni akarással és innovatív szellemiséggel viszi tovább azt az örökséget, amelyre mindannyian büszkék lehetünk.”
Tiszteletbeli Örökös Tag életműdíjban részesült Levendel Ádám és Dr. Nagy Bálint
A jubileum alkalmából a Reklámszövetség Elnöksége két olyan szakembernek, Levendel Ádámnak és Dr. Nagy Bálintnak ítélte oda a kitüntetést, akik jelentős formálói a reklámiparnak. Gulyás János MRSZ alelnök a két kitüntetett méltatásakor hangsúlyozta a Reklámszövetség elmúlt évtizedeiben vállalt szerepüket is:
Levendel Ádám 2000 és 2006 között volt a Magyar Reklámszövetség elnöke, további két évig pedig elnökségi tagként dolgozott. A Szonda Ipsos vezetőjeként a kutatási terület fejlődésének oszlopos előmozdítója volt több évtizeden keresztül.

Dr. Nagy Bálint, aki 2009 óta a Nemzetközi Üzleti Főiskola (IBS) marketing tanszékének vezetője évtizedeken keresztül aktív tisztségviselői szerepet vállalt a Magyar Reklámszövetségben: 2006-2009 között elnökként, majd alelnökként és később egészen 2021-ig elnökségi és ügyvezetőségi tagként is aktívan részt vett a szövetség szakmai munkájában. A szakember szorgalmazta 2014-ben az MRSZ Tiszteletbeli Örökös Tag kitüntetés létrehozását, amelyet most ő is átvehetett.

Levendel Ádám személyesen vette át a kitüntetést, míg Dr. Nagy Bálint videó üzenetben mondott köszönetet az ünnepi alkalomból összegyűlt szakmai szereplőknek. A Magyar Reklámszövetség korábban nyolc kiváló szakembernek adományozott MRSZ Tiszteletbeli Örökös Tag címet, így a díjazottak száma 10-re emelkedett.
Ismét teljes létszámú a szövetség Elnöksége: Juhász Péter Tibort, az OTP Group marketing és kommunikációs igazgatóját választotta be a tagság a Reklámszövetség Elnökségének megbízó-hirdetői szektorába. A rendezvényt megelőzően a tagság online szavazáson adta le voksait a korábban megüresedett 1 hely betöltésére. A szakember az aktuális ciklus végéig (2027. október 8.) tölti be a tisztséget.
A Reklámszövetség elnöke éves szakmai beszámolójában hangsúlyozta, hogy az egyesület folyamatos érdekképviseleti munkája és a már ismert évtizedes projektek – mint a 25 éve előállított MRSZ Média és Kommunikációs reklámköltési számok - mellett büszke azokra a 2025-ben elindult kezdeményezésekre is, amelyek széles körben megmozgatták és nagyobb összefogásra késztették az MRSZ tagságát, tagcégeit és a szélesebb szakmát. Ezek közül kiemelte a fiatal szakemberek képzését célzó MRSZ Reklámtárbort és a Reklamátor podcastsorozatot. Ez utóbbi szeptember óta fut az MRSZ YouTube, Atalon és Spotify csatornáin. A tervezett 25 epizódban kritikus szemmel, de inspirálóan tekinti át a reklámiparág múltját, jelenét és jövőjét, arra is válaszokat keresve, hogyan őrizheti meg a reklámipar relevanciáját és gazdasági szerepét a következő évtizedekben.
Jövőre jön az MRSZ és a MAKSZ közös szakmai napja: „THE SHIFT 2026”
Az idén ünnepeljük a Magyar Reklámszövetség 50. és a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége 30. jubileumát, ami nem csak a megemlékezés, hanem az iparági újratervezés, szemléletváltoztató inspiráció lehetősége is. Éppen ezért az MRSZ és MAKSZ hosszú hónapok óta dolgozik egy olyan közös esemény előkészítésén, ami szokatlan őszinteséggel és frissességgel mutatja meg a marketingkommunikáció erejét, szerepét, jövőjét.
A 2026 februárjában megrendezésre kerülő THE SHIFT konferencia egy olyan találkozó lesz, ahol eggyel távolabbról nézünk arra, amit általában csak reklámnak hívunk, pedig igazából kultúra, társadalom, tudomány. A jelen fogyasztóját próbáljunk megérteni, miközben a jövő fogyasztójába invesztálunk. Elmerülünk mindenben, ami a szektort érinti, mindenkit bevonva, akiket a szektor érint. Marketingeseket, médiásokat és kreatívokat, de közben tanárokat, hallgatókat, művészeket, újságírókat is meghallgatva.
A formátum ötvözi a múlt közös értelmezését, és a jövőbe tekintő inspirálódást, megteremtve azt a momentumot, amelyre alapozva a magyar reklám- és kommunikációs iparág a következő évtizedekben is megállja helyét.
„A folyamatos társadalmi, technológia és gazdasági változások közepette a Magyar Reklámszövetség továbbra is meghatározó szerepet vállal abban, hogy a reklám, média és kommunikációs iparág alkalmazkodni tudjon az új kihívásokhoz. A reklám nemcsak a gazdaság motorja és innovációs katalizátora, hanem felelős társadalmi szereplő is – hidat képez a márkák és az emberek között, értéket teremtve mindannyiunk számára.” – hangsúlyozta a bejelentés során az MRSZ elnöke.
Az MRSZ Tiszteletbeli Örökös Tagságról
A Magyar Reklámszövetség 2014 decemberében határozott arról, hogy létrehozza a Tiszteletbeli Örökös Tagság címet, amelyet Dr. Nagy Bálint korábbi elnök és alelnök, jelenleg ügyvezetőségi- és elnökségi tag javasolt. Tiszteletbeli Örökös Tagság címet az elnökség olyan, a szakmában legalább 30 évet eltöltő vagy a nyugdíjkorhatárt elérő, szakembernek ítélhet oda, aki vagy korábban legalább 5 éven keresztül az MRSZ tagja volt és tisztséget töltött be a szervezetben vagy tágabb értelemben a kommunikációs szakma érdekében rendkívül sokat tett. Az MRSZ Tiszteletbeli Örökös Tagokat a rendes tagokkal minden tekintetben azonos jogok és kötelezettségek illetik meg, tagdíj fizetése nélkül.
A Magyar Reklámszövetség fennállásának 40. évfordulója alkalmából Dr Nagy Bálint korábbi elnök, elnökségi- és ügyvezetőségi tag szorgalmazására 2015-ben hozta létre ezt a magas rangú iparági elismerést, az MRSZ Tiszteletbeli Örökös Tag címet. A kitüntetést legelőször 2015- ben, a 40. születésnapi fogadás keretében Sas Istvánnak, Dr. Takács Ildikónak, majd ugyanabban az évben a jubileumi közgyűlésen Dr. Skriba Juditnak, Dr. Pócsik Ilonának és Merényi Évának adtuk át. Később 2019-ben Dr. Megyer Örs és 2020-ban Alexander Brody és tavaly Hivatal Péter vehette át a rangos díjat.
Levendel Ádám végzettségét tekintve szociológus, szakmai pályafutása 1969-ben kezdődött, amikor belépett a Magyar Rádió és Televízión belül működő Tömegkommunikációs Központba, ahol volt kérdezőbiztos, osztályvezető, szervezésért felelős igazgatóhelyettes, végül pedig igazgató. 1990-ben megalapította a Szonda Ipsos közvélemény-kutató intézetet, amely az évek során az összes szegmensre kiterjesztette tevékenységét, kezdve a választások exit poll-kutatásaitól a társadalomkutatáson át egészen a különféle fogyasztói piaci szegmensek felméréséig. A Szonda Ipsos a magyarországi média kutatások piacvezető Intézeteként megalakulásától kapcsolódott a Reklámszövetség és a Nemzetközi Reklámszövetség tevékenységéhez.
A szakember 2000 és 2006 között a Magyar Reklámszövetség elnöke, további két évig pedig elnökségi tag volt. Rengeteg szakmai konferencián szerepelt előadóként a 90-es és 2000-es években, és nagyszámú szakkönyv megírásában, lektorálásában, szerkesztésében vett részt.
Dr. Nagy Bálint, az eredetileg jogász végzettségű szakember pályája során volt az IBM Magyarország marketingkommunikációs igazgatója, illetve a BBDO Magyarország reklámügynökség alapító igazgatója. Majd több mint egy évtizeden át, 2006 decemberéig a Matáv-csoport, majd a Magyar Telekom-csoport kommunikációs igazgatója, 2008-2009 között a Vodafone kommunikációs igazgatója. Nagy Bálint oktatói múltja egészen 1995-re nyúlik vissza. 2009 óta az International Business School /IBS/ marketing tanszékvezetője, de már 1995 óta az egyetem marketing tanára és az elmúlt 3 évtizedben nagyszámú szakmai írás szerzője. Rendszeresen felkérik zsűritagnak neves nemzetközi és magyar marketing- és kreatív versenyeken.
Hosszú évtizedeken keresztül aktív szerepet vállalt a Magyar Reklámszövetségben: 2006-2009 között elnökként, majd hat éven keresztül alelnökként és később egészen 2021-ig elnökségi és ügyvezetőségi tagként is aktívan részt vett a szakmai szervezet munkájában.
2008-ban és 2009-ben a magyar média hetedik legbefolyásosabb emberének, 2012-ben pedig a Kreatív szaklap az elmúlt húsz év húsz legmeghatározóbb kommunikációs szakembere közé választotta.
Az MRSZ Elnökségének új tagja:
Juhász Péter Tibor 2003-ban kezdte meg szakmai karrierjét Procter & Gamble-nél közép-európai központjában kezdte, később 5 éven át a Telekom lakossági kommunikációs vezetője volt. De dolgozott a Borsodinál is és 2024-ig a Vodafone márkaigazgatója volt. Idén áprilistól az OTP Bank csoport marketing és kommunikációs igazgatójaként építi a márkát 11 országban. Az egyik legtöbb díjat kapott ügyfél oldali szakember, aki kétszer is vehetett át arany oroszlánt Cannes-ban, de a legrangosabb hazai versenyeken is - az Effie-től az Arany Pengéig - volt már év hirdetője is az általa képviselt cég. Mindemellett tanít az ELTE-n és a MOME-n.
Az általa képviselt tagcégeken keresztül sok-sok éve aktív tagja az MRSZ-nek és IAB-nak: többek közt az IAB Hirdetői Klub alapítója és korábban már volt az MRSZ elnökségének, és az operatív vezetőség, az ügyvezetőség tagja is.

