Becsült olvasási idő: 1 perc
Aki fiút akar, szedjen ecstasyt?

Egy most nyilvánosságra hozott kutatásnak az volt az egyik megállapítása – csak úgy mellesleg –, hogy a terhesség alatti ecstasy-hatás befolyásolja a fiú:lány arányt az újszülöttek körében.

A lényeg azonban nem ez.

A Case Western Reserve University orvosi karának kutatói elsőként mutatták ki a világon, hogy a széles körben használt, hallucinogén hatású ecstasy késlelteti a magzati és csecsemőkori fejlődést.

A kutatók 96 résztvevőt vontak be a DAISY (Drugs and Infancy Study) vizsgálatba, melyben a terhesség előtt és alatt is felmérték a kábítószer-használati szokásokat, ezen belül az ecstasy-használatot is, és keresték a droghasználattal összefüggő pszichiátriai tüneteket és egyéb egészségi rendellenességeket. A résztvevők többsége úgy nyilatkozott, hogy többféle illegális drogot is használt a terhesség előtt és alatt.

Az ecstasy-hatásnak kitett és ki nem tett csecsemőket a megszületéskor, majd négy hónapos korban hasonlították össze, melynek során vizsgálták a csecsemők növekedését, illetve keresték az esetleges értelmi és motoros fejlődési zavar jeleit, valamint összevetették a koordinált mozgás kialakulásának határnapjait.

A teljes cikket itt olvashatja.