po

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 0 perc
Újabb eljárás indult Balázsék miatt

Megsérthette az emberi méltóság tiszteletben tartására vonatkozó törvényi követelményt a „Balázsék” egyik adása, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa eljárást indított a Radio Plus Kft.-vel szemben.

Két állampolgári bejelentés is érkezett a Médiatanácshoz a Rádió 1 médiaszolgáltatáson közzétett „Balázsék” 2025. december 9-i adásával kapcsolatban – számolt be az NMHH egy sajtóanyagban. A műsorszámban pejoratív megjegyzéseket használtak, és sértő módon beszéltek az idős emberekről, elsősorban az érettebb korosztályba tartozó nőkről. Ezen megnyilvánulások sérthették az emberi méltóság tiszteletben tartására vonatkozó törvényi követelményt, ezért a Médiatanács eljárást indított a Rádió 1 médiaszolgáltatójával, a Radio Plus Kft.-vel szemben.

Kiemelt kép: Facebook/balazsek