Az X-Faktor (gyártó: UFA Produkció Kft.), új évada megújult mentorcsapattal érkezik. Gáspár Laci és az elmúlt két évadban mentorként tevékenykedő Majka mellé érkezik ByeAlex, aki 6 évadot töltött már az X-Faktor mentorszékében és négy alkalommal győzelemig menetelt mentoráltjaival, ami rekord a magyar X-Faktor történetében. Most pedig két évad szünet után újra vállalta a tehetségek felkutatását és mentorálását. A fiúk mellé új női mentor érkezik: Szigeti Zsófia, művésznevén Solére énekes, dalszerző, és zeneipari coach. A hazai underground és mainstream zenei szcéna új generációjának meghatározó női előadója. A zene mellett fontos szerepet játszik személyes életében és karrierjében egyaránt a mentálhigénia is. Volt már a női egyenjogúság a zeneiparban nemzetközi arca, maga mögött tudhat három nagylemezt, számtalan single-t, videoklipet, rádióslágert, és nem utolsósorban háromszor fellépett a Puskás Arénában a Coldplay vendégeként.
Verebély Marcell az RTL kreatív vezetője úgy gondolja, izgalmas évad várható az új mentorcsapatnak köszönhetően. „Egy nagy megújulás után két fantasztikus évadot készítettünk Andival és Milánnal, és mindketten egy-egy évadban győztes mentorok lettek, ami hatalmas teljesítmény. De ahogy azt a nézők már megszokhatták, általában két évadonként, hol kisebb, hol nagyobb mértékben frissül a műsor. Idén egy visszatérő és egy új mentorral dolgozunk együtt. ByeAlex hat évadon át ült a mentorszékben, és bár két éve elbúcsúzott, tavaly a Csillag Születikben annyira jól érezte magát, hogy ráébredt: nemcsak zenész és előadó, hanem kiforrott televíziós személyiség is. Az X-Faktor különösen közel áll hozzá, ezért amikor felmerült a visszatérése, nagyon örültünk neki, és örömmel fogadtuk.
Solére pedig egy olyan különleges személyiség, aki a zenéiben már megmutatta, és mentorként is meg fogja mutatni, milyen sokrétű tehetség. Úgy gondolom, tőle egy más típusú, újszerű és formabontó női mentorálást láthatunk majd, mint amit eddig megszokhattunk a tehetségkutatókban” – mondta Verebély Marcell.

