hero
Sz. K.

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Bemutatták a 2026-os téli olimpia érmeit

A milánói és cortinai téli játékokon hasított, minimalista érmeket akasztanak a sportolók nyakába.

A 2026-os téli olimpiai és paralimpiai játékok érmeinek két oldalán két textúra találkozik – az egyik polírozott, a másik matt. A medálokon végigfutó hasíték arra utal, hogy a téli játékokat most először rendezik meg két városban, továbbá a kettősség felhívja a figyelmet a sportolók és csapataik közös erőfeszítésére, illetve az olimpiai és paralimpiai játékok együttesére – hangzott el július 15-én, az érmek velencei bemutatkozásán. 

„A designnal tükrözni szerettük volna, hogy a győzelem soha nem magányos pillanat – a kollektív erő, a támogatás és az egység építi” – magyarázta Raffaella Paniè, a Fondazione Milano Cortina 2026 márka- és identitásigazgatója.

A multidiszciplináris csapat által tervezett hasított forma az 1960-as és 70-es évek olasz avantgárd formatervezési irányzatából merít. Az érem két fele szöget zár be, kettévágva az ötkarikás olimpiai logót, ami a tervezők szándéka szerint mozgásra utal, és dinamizmust kölcsönöz a medálnak.

„Olyan érmet alkottunk, amely a tisztaságot és a lényeghez való visszatérést jelképezi” – mondta Paniè.

A játékokhoz szükséges 1146 érmet az olasz állami pénzverde, a római Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato fogja gyártani arany-, ezüst- és bronzhulladék felhasználásával, teljes egészében megújuló energiával működő indukciós kemencékben. 

A jövő évi téli játékok további designelemeit már leleplezték, köztük a közönségszavazattal kiválasztott szögletes logót, a kabalafigurát és a Carlo Ratti által tervezett fáklyapárost.

Forrás: Dezeen

Fotók: Facebook/MilanoCortina2026