November 7-én kezdődik az Il Ferro ügy tárgyalása. Talán már senki nem emlékszik rá, olyan régóta húzódik az ügy. L. Róbert és 6 társa ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, folytatólagosan elkövetett hűtlen kezelés, különösen nagy értékre üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett sikkasztás, több mint 2000 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalás, számvitel rendje megsértésének bűntette és más bűncselekmények miatt emeltek vádat még tavaly júliusban.
Az Il Ferro Kft. 2006 januárjától gépkocsireklámmal kapcsolatos tevékenységet is folytatott, amelyet a második félévtől egyedüli tevékenységként végzett. A cég gépjármű-tulajdonosoknak mint reklámközzétevőknek "hasznosítási" és "reklámszerződési" lehetőséget kínált.
Pilótajáték
A cég 2006 júliusától 2007 áprilisáig összesen 2.518 ügyféllel úgy kötött hasznosítási és reklámszerződést, hogy a vádlottak tisztában voltak azzal: a szerződésekben vállalt havi reklámdíj fizetési kötelezettségének a társaság egyáltalán nem, illetve csak két-három hónapig tud eleget tenni, mivel a cég hosszú távú működése nem volt biztosított.
Az üzleti modell lényege az volt, hogy a szerződő autótulajdonosok vállalták, hogy járművükön elhelyezik az Il Ferro hirdetését, és a gépkocsival munkanapokon legalább 40 kilométert megtesznek. A cég ezért cserébe vállalta, hogy havonta bruttó 50 ezer forint reklámdíjat fizet a autótulajdonosoknak. A kft. költségei 2006 decemberére csaknem 100 millió forinttal, míg 2007 áprilisára 500 millió forinttal haladták meg a szerződésekből befolyó összeget.
A reklámtevékenységből eredő kiadások, díjfizetések fedezetére, a gépkocsireklám-tevékenység működtetéséhez a járműtulajdonosokkal kötött újabb szerződések alapján beszedett belépési díjak önmagukban hosszú távon nem voltak elegendőek.
