A Győr-Szol Zrt. június 11-ei igazgatósági ülésén megválasztotta a Győr+ Média Zrt. új vezérigazgatóját,Kolossváry Balázst, aki július 1-től veszi át a médiacentrum irányítását. A Győr+ Zrt. vezérigazgatói feladatait februártól a cég tulajdonos Győr-Szol Zrt. vezérigazgatója Sárkány Péter látta el, miután menesztették a korábbi vezérigazgatót, Panda Ákost – írja a Győr+ közleménye alapján az Ugytudjuk.hu.
A gyorplusz.hu továbbá ismertette Kolossváry eddigi életútját is: az új vezérigazgató magyartanárként és kommunikációs szakemberként végzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen. Első cikkét 14 éves korában jelentette meg egy országos sporthetilapban, a Fociban. Pályafutását a Nemzeti Sportnál kezdte, innen a Blikk sportrovatához igazolt. A Blikknél végigjárta a ranglétrát: nyolc évig volt főszerkesztő-helyettes, 2014-ben főszerkesztő lett a nyomtatott napilap és az online oldalnál is, de a Story és a Best főszerkesztőjeként is dolgozott. Szerkesztői munkája mellett rendszeresen tanít médiakadémiákon.
Kolossváry még márciusban távozott a Blikk főszerkesztői pozíciójából, amit Nagy Iván Zsolt vett át, amely csere során arculatváltáson is átesett a lap, erről bővebben itt írtunk. Kovács Tibor, a Ringier Hungary ügyvezető igazgatója akkoriban így nyilatkozott:
„Ezek a kinevezések és a közelgő dizájn frissítés a stratégiai céljainkat szolgálják. Elkötelezettek vagyunk a tartalomfejlesztés, a márka megújítás és az olvasói lojalitás megőrzése iránt, melyekhez erős alapot ad az elmúlt évek digitális növekedése és a régóta fennálló vezető pozíció a print piacon. Mindezt nagyban köszönhetjük Kolossváry Balázs szakmai munkájának és az újságírói hivatás iránti elkötelezettségének."
via Ugytudjuk.hu
Borítókép: Kolossváry Balázs/Ugytudjuk.hu

