hero
po

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Budweiser reklám miatt kritizálják a Manchester City csatárát

Erling Haaland együttműködése egy vezető amerikai sörmárkával komoly felháborodást váltott ki hazájában.

Erling Haaland, a Manchester City támadója kritikák kereszttüzébe került, miután egy reklámban együttműködött Budweiser sörmárkával, ugyanis hazájában, Norvégiában tilos az alkoholreklám – számolt be társlapunk, a Tobacco Magazin a Guardian alapján. 

A Manchester City és a norvég válogatott csatára a Budweiser foci-vb-re készült, Let It Pour című kampányában szerepel, Jürgen Klopp-pal együtt. Haaland egy sajtóközleményben úgy nyilatkozott, hogy első világbajnokságán mindent belead majd, és a kampány üzenete jól tükrözi a hozzáállását a tornához. A reklámkampányt 40 országban indítják el, azonban Norvégiában nem. Kritikusai, köztük az Actis és az IOGT képviselői, azt kifogásolják, hogy egy egészségtudatos sportoló egy olyan terméket népszerűsít, amely egészségügyi kockázatokkal jár, és különösen aggasztónak tartják a fiatalokra gyakorolt hatását.

A Norvég Labdarúgó-szövetség megvédte Haaland döntését, hangsúlyozva, hogy a játékos magánmegállapodást kötött, amelyhez joga van, amennyiben a kampány nem jelenik meg Norvégiában. A szövetség kiemelte, hogy bár az országban tilos az alkohol reklámozása, a Budweiser jogosan népszerűsítheti termékeit más országokban, ahol ez megengedett. Haaland nem reagált a kritikákra.

Kép: Budweiser / The Drinks Business