A Google-lel való verseny és a piaci helyzet indokolta az Apple szerint az Iad hirdetési szolgáltatás árának csökkentését – írja az Advertising Age. Az Iad bevezetésekor még egymillió dollárba került egy kampány elindítása, ezt később félmillió dollárra csökkentették, a mostani bejelentés után viszont már csak 100 ezer dollárba kerül a hirdetőknek egy kampány elindítása.
Emellett az applikációfejlesztők a korábbi 60 százalék helyett immár 70 százalékot kapnak, ha egy Iad-hirdetés az ő programjukon belül fut. A lépéssel az Android-rendszerű mobiltelefonok térnyerését próbálnák ellensúlyozni.
A hirdetők egyéb költségei is csökkennek. Eddig minden ezer megjelenés után fizetett alapdíj mellé akkor is részesedést kellett fizetniük az Apple-nek, ha egy felhasználó rákattintott a hirdetésre, mostantól viszont csak az alapdíjat kell megfizetniük.
