hero
Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Drasztikus leépítés jöhet a Mandinernél

Az sem kizárt, hogy a 150 fős létszám felét elküldik. 

Jelentős létszámleépítés jöhet a Mandinernél – írja a 444 a Magyar Hangra hivatkozva.

A közeljövőben több tucat embertől válhatnak meg, az sem kizárt, hogy a 150 fős létszám felét elküldik. A Mandiner 2024 decemberében került a Mathias Corvinus Collegiumhoz (MCC), 2025-ben bővült jelentősen a stáb, elsősorban az online részlegen és a YouTube-csatornájukon. A Magyar Hang szerint utóbbinál várhatóak komoly leépítések.

Bár az írás szerint állítólag az Origo megszűnése is szóba került, de megjegyezték, hogy tudomásuk szerint az piacilag továbbra is sikeres. Az is bizonytalan, mi lesz a TV2-nél: megpróbálják-e értékesíteni a csatornát, vagy ha nem, vajon mennyire lesz még ráhatása a hírszerkesztési gyakorlatra a Fidesznek. Az biztos, hogy a Tények megszűnik. 

Eredetileg a Fidelitas „Hírlevél” című kiadványát követő, 1999-ben indult „Utolsó Figyelmeztetés” (UFI) nevű nyomtatott lap utódjaként, 2009-ben jött létre a Mandiner.hu hírportál. A Mandiner 2019-től nyomtatott hetilapként is megjelent. A kiadvány a magyar kormány által „nemzetstratégiai jelentőségűnek” minősített Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) terméke volt, majd 2025-ben a Mathias Corvinus Collegium-hoz került.