Már 40 magyar weboldalt támadtak meg hackerek az elmúlt három évben. Az úgynevezett DDoS-támadások esetén elsősorban olyan oldalak váltak elérhetetlenné az olvasók számára, amelyek kritikusak a magyar kormánnyal szemben. Megoldást nehéz találni, de a médiacégeknek komoly pluszköltségeket okoz a védekezés.
Már a Nemzetközi Sajtóintézet, az International Press Institute is figyelmeztette az EU-t a magyarországi támadások miatt. A probléma ugyanakkor világszerte ismert, ebben a videóban a legfontosabb állomásokról lesz szó..
A riport a DW Digitallal együttműködésben készült.

