Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Eljárás indult a Metropol „Fotózza le, küldje be!” felhívása nyomán

Júniusban a Metropol – lehetőleg minél rövidebb – női szoknyákról várt olvasói fotókat. A Médiatanács most eljárást indított az ügyben.

A Kreatívon is beszámoltunk róla, hogy június 4-én az ingyenes Metropol napilap felhívásban arra buzdította olvasóit, hogy fotózzák le a köztereken megjelenő, rövid szoknyát vagy sortot viselő nőket, és küldjék be a képeket a szerkesztőségnek. A lap szerint „minél rövidebb, annál jobb”. A beküldött képekből több meg is jelent az újságban. 

Számos állampolgári bejelentés nyomán a Médiatanács most eljárást indított a Mediaworks Hungary Zrt.-vel szemben, hogy megállapítsák, a „nyomtatott Metropol újság június 4-i lapszámában megjelent »Fotózza le, küldje be!« című médiatartalom közzététele megsértette-e a kiskorúak védelmére vonatkozó, a sajtótermékekben megjelenő káros tartalmakra irányadó törvényi rendelkezéseket”.

A Metropol hasonló fotógyűjtési akciói korábban is vitákat váltottak ki. 2021-ben például hajléktalanokról készíttettek úgynevezett „koldustérképet” az olvasókkal, amiért a Médiatanács később megbüntette a kiadót.

Fotó forrása: Telex