Többségi tulajdonsrészt szerzett az Esport1 Kft. a PlayIT-t, a Budapest Comic Cont és a legnagyobb hazai Minecraft rendezvényt, a Mineshow-t szervező cégben, a PlayIT Entertainment Kft.-ben – közölte az Esport1.
A közlemény kitér rá, a PlayIT az ország legnagyobb gamer és IT-rendezvénysorozata, a korábbi Budapest Game Show utóda. A rendezvényre volt, hogy már 25 ezren is ellátogattak, a szervezők pedig vidéki városokban és Belgrádban is megfordultak az évek során. Csanda Gergely, a PlayIT Entertainment Kft. társügyvezetője így fogalmazott:
„A MEEX és az Esport1 évek óta dolgoznak együtt a magyar esport/gaming piacon. Éppen ezért örülünk annak, hogy egy közös cégben tudjuk szervezni az eddigi és ezutáni eseményeinket. Komoly terveink vannak, folyamatosan bővíteni szeretnénk mind a portfóliónkat, mind az ügyfeleink körét.”
Hodozsán Dániel, az Esport1 operatív vezetője pedig kiemelte, a Covid után azt látták, van igény a helyszíni rendezvényekre ebben a szcénában is. „Az elmúlt 7 évben számos gaming és esport rendezvényt szerveztünk hazai és régiós szinten, a jövőben pedig szeretnénk fejleszteni és bővíteni ezen események portfólióját, és lehetőséget adni több kapcsolódó területnek, például a hazai és régiós játékfejlesztőknek” – mondta Hodozsán, aki szerint a PlayIT megszerzése ennek első lépése. Hozzátette még, a PlayIT menedzsmentje a helyén marad.
A PlayIT Store is az Esport1-é lesz, így egy webshoppal is gazdagodnak. Az új portfólióval az Esport1 integrált offline-online megoldásokkal tudja kiszolgálni a hirdetői igényeket és azokat a cégeket, akik szeretnék megszólítani Magyarország több mint 3,5 millió videójáték-rajongóját – zárták a közleményt.
(Kiemelt kép: PlayIT / Facebook)
