A Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkára, Szőcs Géza Liszt Ferenc születésének 200. évfordulója alkalmából még tavasszal hirdetett rövidfilmpályázatot. A meghirdetett versenyre a Fidelio szerint 41-en jelentkeztek Magyarországról és a határon túlról: gyerekek és felnőttek, amatőrök és profik, általános iskolák, filmgyártó cégek, televíziós társaságok, sőt még a váci börtönből is érkezett egy munka. A beadott filmek stílusa, műfaja széles skálán mozgott, volt közöttük szubjektív filmetűd, tárgyilagos dokumentumfilm és animációs film is.
A kétmillió forintos fődíjat Szabó Máté kapta Magyar rapszódia című munkájáért, második helyezett lett Farkas Péter Gábor A küldemény című filmetűdjével, ami egymillió forintos elismerést jelent, a harmadik helyért járó félmillió forintot Tamás Iván vehette át La Campanella című animációs filmjéért.
Szabó Máté: Magyar rapszódia
Farkas Péter Gábor: A küldemény
Tamás Iván: La Campanella
