Becsült olvasási idő: 1 perc
Gerillakampányt indított Budapesten a Vöröskereszt

Közterületi ambient gerillakampányt készített a Magyar Vöröskereszt fővárosi szervezete számára a Young & Rubicam reklámügynökség. A kampány azokra hívja fel a figyelmet, akik hivatalosan még az utcán sem élhetnek.

A Magyar Vöröskereszt a legnagyobb magyar szervezet, amely hajléktalanoknak nyújt segítséget. A kampány célja, hogy releváns helyen gondolkodtassa el a járókelőket: az utcán, az onnan kvázi kitiltott hajléktalanok megjelenítése nélkül. Az installációk burkoltan teszik fel a kérdést: figyelünk-e jobban embertársainkra, mint egy köztéri tárgyra – írta a kampányról Galácz Karolina, a Y&R helyettes kreatívigazgatója.

Így szól a kampány fősora:

„Ha az utca ezt teszi egy tárggyal, képzeld el, mit tesz egy emberrel."

Eddig a kampány eredményeiről annyit tudunk, hogy az RTL Klub Híradója és az Inforádió is készített interjút a megjelenésekkel kapcsolatban a Magyar Vöröskereszt Budapest Fővárosi Szervezetével – tette hozzá a szakember.

Alkotók

Megbízó: Magyar Vöröskereszt Budapest Fővárosi Szervezetének igazgatója – Buncsik Ildikó

Kreatívigazgató: Falvay László

Helyettes kreatívigazgató: Galácz Karolina

Head of art: Visy Zoltán

Art director: Polgár László

Copywriter: Simonyi Tamás

Account executive: Szerdahelyi Gréta