Darázsgarázs és méhhotel egyben, ilyen ingatlanokat ingóságokat ad át autói kibérlőinek a GreenGo autómegosztó cég. Mivel most van a méhek világnapja, az autóflotta egy részébe csinosan összeeszkábált, soklyukú kaptárszerűségeket helyeztek el a közlemény szerint.
Aki méhhotelt lel a kibérelt autójában május 20-21-én, az megtarthatja természetesen.

A 2016 óta szolgáltató GreenGo is elismeri, az egyre sűrűbben beépített területek, az urbanizálódás csökkenti a beporzó rovarok élőhelyeit, ezért nem baj, ha segítjük őket egy kis lakhatással. Ez fészekként, szaporodásra és téli menedékként is használható nekik. 2021 májusában egyébként méhlegelőt telepíteni vágyó használóiknak kedveztek a kocsikba kihelyezett virágmagkeverékkel.
Az egyik kocsiját is felmatricázta a cég, ami felhívja a figyelmet a méhek és társaik fontosságára. A carsharing cég amúgy minden hónapban felmatricáz egy autót a „Jó ügyekért” kampányában „egy aktuális gazdasági, társadalmi, környezeti fenntarthatósággal kapcsolatos ügyre hívja fel a figyelmet”. A másfél fokos életmódról és a madárvédelemről is volt már szó ezeken.
Megkérdeztük a a GreenGo ügynökségétől, a Kirkétől, kinek az ötlete volt a rovarhotel, amire azt a választ kaptuk, hogy Ádám Boglárka GreenGo-ügyvezetőé. Az is kiderült a válaszból, az egyik nagy barkácsáruházban szerezték be a rovarszállókat.
(Képek forrása: GreenGo)

