hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Olajba fullasztja egy teljes stadion közönségét a Greenpeace

De csak egy fiktív meccsen. A szervezet így tiltakozik a sportswashing jelensége ellen.

Hamarosan elkezdődik a 2023-as rögbi világbajnokság, amelynek idén Franciaország ad otthont, és amelynek egyik főszponzora a Total Energies. Több sem kellett a Greenpeace-nek, a környezetvédő szervezet még a vb kezdete előtt reagált látványos videóval az együttműködésre.

A Greenpeace a Studio Birthplace-szel és a Park Village produkciós céggel közösen alkotta meg azt a videót, amelyben a Franciország-Új-Zéland nyitómeccs alatt szó szerint a teljes Stade de France-t beteríti az olaj, a játékosoktól kezdve a 80 ezer nézőn át a kommentátorig.

A szervezet ezzel arra hívja fel a figyelmet, hogy az olajipar 3 óra 37 perc alatt termel annyi üzemanyagot, ami teljesen megtöltené a Stade de France-ot, károsítva ezzel a környezetet. A Greenpeace szerint a Total Energies és a hozzá hasonló cégek csak greenwasingra használják a sportesemények szponzorálását, ezzel elterelve a figyelmet a káros tevékenységükről.