hero
Molnár Zoltán

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Leleplezi a Nagy Kecsap Csalást a Heinz

El se hiszi az ember, de egyes éttermekben a jobb és drágább kecsap tubusába olcsóbbat öntenek!

Egészen mókás és ötletes módon fogta meg a szószgyártó Heinz, hogy bizony egyes kisebb éttermekben, gyorskajáldákban más, olcsóbb kecsapokból töltik újra a Heinz-flakonokat. Az AdAge cikke arról ír, az erre épített kampányt a Heinz-cel szívesen együtt dolgozó Rethink készítette, az plakátokon, magazinokban, hírlapokban és a közösségi médiában is fut többek közt New Yorkban és Chicagóban.

A plakátokon kecsapújratöltésen rajtakapott éttermi dolgozók fotói szerepelnek, meg némi felirat, miszerint „Még ha ez nem is Heinz, akkor is Heinznek kell lennie”. Ezzel nyilván arra utalnak, hogy van olyan erős a márka, hogy az asztalokon vagy szem előtti helyeken lévő kecsapos tubus sok helyen Heinz. Még ha mást is öntenek a flakonba.

Kép: Rethink / Heinz

Megan Lang, a Heinz North America marketingigazgatója elmondta, egy Snapchat-videóból származik az ötlet. Az ott látott kecsapfeltöltésnek utánanyomoztak, és kiderült, ez bizony elterjedt szokás. Ezért megpróbálták ezt a magatartást vicces és támogató módon bemutatni. Mike Dubrick, a Rethink fő kreatívja így nyilatkozott:

„Ez egy valós viselkedés, amit az egész világon észrevettünk, és napvilágra akartuk hozni. Megmutatja, mennyi súlya van a Heinz márkának, és csak maga a palack mennyit elmond a minőségről.”

Ezzel nincs vége a történetnek, ugyanis arra biztatják az Instagramon a Heinz követőit, hogy tageljék be azokat az éttermeket, ahol szerintük gyanús szószfeltöltés történik rendszeresen. A legtöbb tagelést beszerző éttermeket megkeresi majd a Heinz és megoldást igyekszik találni a helyzetre. Hogy akár a kecsapcsalásban ártatlan éttermek ilyetén lejáratása hány polgári pert von majd maga után, az már más kérdés.

(Kiemelt kép: Rethink / Heinz)