hero
Kreatív

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Hello, Amerika! - a tippelésnek vége, jön a szurkolás a Kreatív játékában

Egy kérdés helyes válaszát már most eláruljuk - a játékosok 48,7 százaléka ennél máris veszített egy pontot.

Ahogy ígértük, a közös, Kanada-Mexikó-USA rendezésű foci-vb június 11-i nyitómeccse előtt lezártuk a Kreatív Hello, Amerika! tippjátékának első szakaszát, amelyben ötven állítást fogalmaztunk meg a világbajnoksággal kapcsolatban, olvasóinkat pedig arra kértük, mondjanak igent vagy nemet ezekre, vagyis döntség el, az történik-e majd, amit írtunk, vagy éppen az ellenkezője. 

A bónuszjátékban azt kellett megtippelni, ki nyeri a vb-t, ki lesz a második, illetve a harmadik.

Nézzül is, mit gondolnak erről a tippelők. Az összesítésből az derül ki, hogy a játékosok 31 százaléka szerint Spanyolország nyeri a vb-t, 22,4 százalék Franciaországot várja aranyérmesnek, 19 pedig Argentínát. 

Érdekesség, hogy 10,3 százalék portugál, 6,9 angol, hat német, 5,2 pedig brazil győzelemre számít.

És akkor ott vannak még a merészek. Az még csak-csak, hogy 3,4 százalék Hollandia sikerét jósolja, de akad egy-egy játékos, aki úgy érzi, végül Norvégia, illetve Kolumbia örül majd elképesztően. Meglátjuk. Az biztos, hogy ők erre pénzt is tettek és a tipp bejön, akkor nagyot kaszálnak.

Egyébként az alapjátékban volt egy trükkös kérdésünk, aminek a válaszát már most, illetve már a megírásánál is tudtuk. Az állítás ugyanis így szólt: “A vb harmadik napjának négy meccsén (Katar-Svájc, Brazília-Marokkó, Haiti-Skócia, Ausztrália-Törökország) nem lesz EU-tag, amely győzne.”

A helyes válasz pedig egyértelműen az IGEN, az állítás igaz. Egyszerűen azért, mert a felsorolt nyolc országból egyik sem tagja az Európai Uniónak. A tippelők 48, 7 százaléka tehát ennél a kérdésnél elbukott. Bocs! 

Jó szurkolást mindenkinek, időről időre jelentkezünk helyzetjelentéssel a tippjáték állásáról.