HVG: Magasabb bevétel, de szerényebb nyereség
A HVG Kiadó 2022-ben 8,6 százalékkal tudta növelni nettó értékesítési árbevételét, így a cég 4,5 milliárd forintos zárhatta az évet pénzügyi beszámolója alapján.
A kiadó az előző két évhez képest szerényebb nyereséget könyvelhetett el: 2022-ben a HVG adózott eredménye 473 millió forint volt szemben a 2021-es 672 milliós vagy a 2020-as 566 milliós nyereséghez képest.
Korábban írtunk arról is, hogy augusztustól Szabó Zoltán lesz a HVG digitális portfólió- és marketing igazgatója, valamint a szerkesztőséghez igazol Rovó Attila is a Telextől.
Magyar Jeti: Kevesebb olvasói támogatás érkezett
A 444, a Qubit és a Lakmusz kiadója komoly növekedést produkált bevételi oldalon: a cég nettó értékesítési bevétele közel 25 százalékkal nőtt 2021-hez képest, így a Magyar Jeti éves nettó bevétele meghaladta az egymilliárd forintot.
A beszámolóból kiderül az is, hogy olvasói támogatásokból 65 millió forint érkezett 2022-ben a 444 kiadójához (2021-ben 140 millió forintnyi olvasói támogatásról számolt be a Magyar Jeti.)
A kiadó továbbra is nyereséges, 2022-es évét 156 millió forintos profittal zárt a Magyar Jeti, ami szerény csökkenés az előző évi 163 millió forintos nyereséggel összevetve.
A 444 kiadójánál korábban belső vizsgálat indult több munkatárs középvezető ellen tett panasza miatt, az esetet szervezeti átalakítás követte. Később több újságíró és szerkesztő is elhagyta a lapot: Mészáros Zsófi vezető szerkesztő mellett Magyari Péter a Válasz Online-hoz igazolt, de elhagyta az újságot Boros Juli és Kiss Imola is.
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Róka László

