A HVG szerint a JóKor megjelenésében újságra hasonlító, de impresszum nélküli kiadvány, amelyet 2,1 millió példányban közpénzből terjesztenek, elsősorban a nyugdíjasok körében, részben postai úton, részben a MÁV és a Volán járatain. A kiadványban rendszeresen jelennek meg kormányzati narratívát erősítő állítások, valamint a Tisza Párttal és az ellenzékkel kapcsolatos félelemkeltő üzenetek, miközben a szerzők és szerkesztők kiléte nem derül ki. A többi között például ilyen mondatokat olvashatunk a kiadványban:
„Ha az ellenzéki pártokon múlna, a magyar fiatalokat bármikor besorozhatnák katonának”.
A Magyar Államkincstár 2025–2026-ra szóló szerződést kötött a Balásy Gyula tulajdonában álló New Land Media Kft. és a Lounge Design Kft. alkotta konzorciummal a JóKor XII. és XIII. számának előállítására. A HVG szerint ez a megbízás része annak a nettó 75 milliárd forintos keretmegállapodásnak, amelyet a Rogán Antal irányítása alá tartozó Nemzeti Kommunikációs Hivatal kötött Balásy érdekeltségeivel. Egy lapszám előállítási költsége – a HVG szerint – akár nettó 258,9 millió forint is lehet (A4-es méretben, 16 oldalon, színes kivitelben, 60 grammos, fóliázott LWC-papíron, ragasztókötéssel készül), míg a Magyar Posta általi terjesztés további többszáz-milliós nagyságrendű közpénz-kiadást jelenthet.
A legfrissebb JóKor november végén jelent meg, azonban hogy pontosan hányadik lapszámról van szó, azt az előállítók nem közölték. A mostani szerződést október 31-én írták alá, így vélhetően ez a szám, illetve egy közvetkező része a szerződésnek.
Mivel elvileg negyedéves kiadványról van szó, így a választások előtt nem sokkal még éppen belefér egy szám.
Az a Magyar Hang korábbi adatigényléséből derült ki, hogy a kiadvány tartalmát nem a kiadóként feltüntetett Magyar Államkincstár állítja elő: a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda rendelte meg a megjelenésében újságra hasonlító terméket, a szövegek, képek és egyéb tartalmi elemek előkészíttetése is a minisztérium feladata volt.
A kiadvány irányvonalát jellemzi, hogy a címlapon Orbán Viktor neve és a „14. havi nyugdíj” ígérete szerepel, miközben a valóságban a 2026-os kifizetés csak részleges, egyheti juttatást jelentene. A belső oldalakon például a miniszterelnök levele, kormánytagok „interjúi”, valamint a Gondosóra-programot bemutató írások kapnak helyet, ez utóbbival kapcsolatban azonban nem említették meg, hogy az eszközökhöz regisztrált email címekre a kormány propagandát küld – amiről a Kreatív is részletesen beszámolt –, illetve hogy az Integritás Hatóság és a NAV is vizsgálatot, illetve nyomozást indított. Emellett ellenzéki politikusok kijelentéseit a HVG szerint félreértelmezve, szenzációhajhász módon mutatják be.
A HVG feltárja, hogy a kiadvány előállításában alvállalkozóként megjelenik a kormányközeli Mediaworks is, amely a KESMA tulajdonában áll, valamint további, csomagolásban részt vevő cég, a Puskás-Bag Kft. A JóKor online hasonmása, a jokor.hu szintén kormányzati kötődésű szervezetekhez kapcsolódik – sok tízmillió forintos támogatást kapott például a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodától –, miközben nem derül ki, milyen kapcsolatban áll egymással a két kiadvány, hiszen semmilyen tájékoztatás nem található arról, hogy tartalmilag vagy szervezetileg kapcsolódnak-e. Az mindenesetre árulkodó, hogy a kormánypárti Magyar Nemzet a lapról szóló hírében ezt a portált linkeli a nyomtatott kiadvány említésénél.
A HVG cikke szerint különösen aggályos a Szerencsejáték Zrt. a Magyar Államkincstárral közösen szervezett nyereményjátéka, amelyben a megfejtőknek egy olyan nyilatkozat kipipálását is felkínálják, hogy „Kapcsolatban kívánok maradni Magyarország Kormányával”. A HVG szerint nem világos, hogy egy állami intézmények által szervezett nyereményjátékban miért jelenik meg a kormányzati kommunikációval való kapcsolattartás, amikor ennek nincs közvetlen köze sem a játék lebonyolításához, sem a nyeremény átvételéhez. Erről a HVG érdeklődött a Szerencsejáték Zrt.-nél és a Magyar Államkincstárnál is, de cikkük megjelenéséig nem kaptak választ.
A kiadványt immár a MÁV és Volán járatain is terítik, ezt állítólag maguk az idősek kérték a kormánytól – ahogyan a lap indítását is ők „javasolták” még 2020-ban. Hulák Zsuzsa, az Idősek Tanácsának tagja akkor azt mondta: azért kezdeményezték az új újság kiadását, mert sokszor téves információk jelentek meg az időseket érintő ügyekben. Krusovszky Imréné, a Idősek Tanácsának tagja december elején, a Nyitrai Zsolt miniszterelnöki főtanácsadó oldalán megjelent videóban pedig arról beszélt: „most azzal a kéréssel fordultunk a kormányhoz, hogy hosszabb utazásaink során is hasznos tájékoztató útitársunk lehessen a JóKor”.
Nyitókép: Facebook / jokor.hu

