Becsült olvasási idő: 1 perc
Jön az intelligens plakát

Az MC Saatchi már kísérletezik vele. 

Az MC Saatchi reklámügynökség olyan digitális technológiával kísérletezik, amely az emberek arcmimikája, gesztusai szerint reagál a plakátokon - írja az Adverblog. A digitális plakátokat, billboardokat már tesztelik Londonban. A technológia alapja egy Microsoft Kinetic kamera, amely a plakát nézőjét lefényképezi és ez alapján másféle képet, dizájn, színeket jelenít meg a plakáton attól függően, hogy a járókelő milyen hangulatban van. A videóban elmagyarázzák, hogyan működik:

Azok a hirdetéseket, amelyek semmilyen reakciót nem váltanak ki a járókelőkből, azonnal kilövik a rendszerből, amelyek viszont boldogságot, örömöt, érdeklődést vagy szomorúságot, dühöt okoznak, azokat megtartják vagy azokra építve fejlesztik tovább őket. Az MC Saatchi szerint ez a reklámok darwinista evolúciója, hiszen így szerintük tényleg csak a legerősebb hirdetés maradhat életben. Arról nincs szó, hogy a rendszer hogyan védi ki, ha  szándékosan meg akarjuk vezetni a hangulatfelismerő szoftvert az arcmimika alapján, hiszen bármikor tudunk olyan arcot vágni, amely a valódi érzéseinkkel éppen ellentétes.