Tim Stokely Business Insider-nek nyilatkozott a Subs megalapításáról, ahol a felnőtt-tartalmak mellett helyet kapnak podcastek, sportolók, zenészek tartalmai is. Stokely szerint az új platform célja a könnyebb közönségépítés és azt is megkönnyítené, hogy az ingyenes elérésről a fizetősre váltsanak a felhasználók, méghozzá olyan fejlesztésekkel, mint az Explore feed és a Shows funkció. A reklámmentes funkciók irányítják majd a nézőket az előfizetések felé, és lesznek privát beszélgetési lehetőségek is, ami az egyik legnagyobb innováció, hisz az OnlyFans-en nincs ilyen lehetőség. Az új oldalt használó tartalomgyártók 80%-os részesedést kapnak a Subs bevételeiből, ugyanannyit mint az OnlyFans esetében.

„Az alkotóknak többre van szükségük, mint egy paywall. Az a célunk, hogy az alkotóknak mindent, amire szükségük van, egy helyen adjunk meg” - mondta Stokley.
Stokely 2016-ban alapította az OnlyFans-t testvérével, Thomasszal és apjával, Guy-jal, két évvel később pedig el is eladták a céget Leo Radvinsky vállalkozónak. A Covid járvány nagyon felpörgette az oldal népszerűségét, és azóta is hatalmas bevételt generál, Radvinvskynek már több mint 1 milliárd dolláros bevétele származik belőle - via Telex.

