hero
Kreatív

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 2 perc
Jövőre sem kell reklámadót fizetni

A Magyar Közlönyben való közzététellel jogerőre emelkedett, hogy a reklámadó mértéke 2025. december 31-ig továbbra is az adóalap nulla százaléka.

A Magyar Reklámszövetség (MRSZ) tagjait, kollégáit és a szaksajtót arról tájékoztatta, hogy jövőre sem kell reklámadót fizetni a kommunikációs szakmában tevékenykedő cégeknek, miután a Magyar Közlönyben való közzététellel jogerőre emelkedett, hogy a reklámadó mértéke 2025. december 31-ig továbbra is az adóalap nulla százaléka.

A különadóval kapcsolatos előzményeket az alábbiakban foglalták össze: 

Az MRSZ a reklámadó koncepciójának felmerülése óta hangoztatja szakmai ellenérveit a különadóval szemben és továbbra is azon a véleményen van, hogy hosszútávon a reklámadót végérvényesen ki kell vezetni, mert az iparág reklámadóval való terhelése kontraproduktívan hat a gazdasági stabilizációra, a gazdasági fejlődésre és a GDP-re.