hero
Molnár Zoltán

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Ki nyer ma? Visszatér a játék és muzsika 10 percben

A Bartók Rádió reggeli műsorában május 30. óta csendül fel az ismert szignál, persze új műsorvezetőkkel

Ki nyer ma? Játék és muzsika 10 percben. Talán már a harmincpluszos korosztály is emlékszik erre a két mondatra, ami a közrádión hangzott el évtizedekig nap mint nap. A Ki nyer ma? 1969 és 2007 között ment a Kossuth Rádión, aztán leállították. Azonban a Bartók Rádión most újjáélesztették  a klasszikus rádióműsort, méghozzá május 30-tól.

A tízezer adást megérő vetélkedőről a 92 éves Czigány György, a Ki nyer ma? egykori műsorvezetőjére a közmédia műsoraiban beszélt. Kiderült ebből, Bolla Milán és ifj. Bazsinka József várja a komolyzene és a játék szerelmeseit. Megmarad a Tamássy Zdenkó által komponált szignál is, a hangzásról Bánkövi Gyula zeneszerző, a Bartók Rádió vezető szerkesztő-műsorvezetője gondoskodik.

Annyiban modernizálódik a műsor, hogy telefonon lehet majd játszani.

A Ki nyer ma? – Játék és muzsika tíz percben értékes nyereményekkel a 8 órai hírek után hallható a Bartók Rádió Muzsikáló reggel c. műsorában.

(via Montázs Magazin; borítókép: Czigány György műsorvezető (jobbra) Hont Pál játékossal beszélget a Bartók Rádió Ki nyer ma? című komolyzenei vetélkedőműsorának felvételén a budapesti Danubius Hotel Astoria szállodában 2014. április 25-én. A Ki nyer ma? 1969. március 3-án hangzott fel először, és a műsor 2007-ig rendszeresen várta a játékosokat. A 100. születésnapját ünneplő szálloda áprilistól havonta egyszer adott otthont a megújult zenei vetélkedőnek. Forrás: Honéczy Barnabás / MTI Fotó)