A Közép-Európai Sajtó és Média Alapítványhoz tartozó, jellemzően központilag szerkesztett megyei lapoknál is karcsúsításokba kezdtek. A Hvg.hu szerint a Délmagyarország esetében például újságírókat, tördelőt és fotósokat is elbocsátottak, a szerkesztőség így kb. a felére csökkent.
Nem a Délmagyarország az egyetlen, ahol több munkatársat is elküldtek: a híroldal szerint már legalább két másik megyében is csökkentették a megyei lapot előállító stáb létszámát.
A megyei lapokra évek óta jellemző az értékesített példányszámok csökkenése. A Délmagyarországból a Matesz idei első negyedéves jelentése szerint 17 ezer példányt értékesítettek, szemben a 2019-es adatokkal, amikor még közel 26 ezer példány fogyott a lapból.

