hero
BFÁ

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 0 perc
Leépítések kezdődtek több megyei lapnál
A Délmagyarországnál például a szerkesztőséget a felére csökkentették.

A Közép-Európai Sajtó és Média Alapítványhoz tartozó, jellemzően központilag szerkesztett megyei lapoknál is karcsúsításokba kezdtek. A Hvg.hu szerint a Délmagyarország esetében például újságírókat, tördelőt és fotósokat is elbocsátottak, a szerkesztőség így kb. a felére csökkent.

Nem a Délmagyarország az egyetlen, ahol több munkatársat is elküldtek: a híroldal szerint már legalább két másik megyében is csökkentették a megyei lapot előállító stáb létszámát.

A megyei lapokra évek óta jellemző az értékesített példányszámok csökkenése. A Délmagyarországból a Matesz idei első negyedéves jelentése szerint 17 ezer példányt értékesítettek, szemben a 2019-es adatokkal, amikor még közel 26 ezer példány fogyott a lapból.