hero
C. K.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lemondott a Netflix alapító-vezérigazgatója
Reed Hastings lemondott társ-vezérigazgatói posztjáról, de ügyvezető elnöki pozícióját megtartja.

A cég egykori társalapítója annak ellenére jelentette be távozását, hogy a Netflix előfizetői száma 7 millióval emelkedett a tavalyi év végén, írja a BBC. A vállalatot a továbbiakban Ted Sarandos és Greg Peters irányítja, akik mindketten jó ideje felsővezetői pozícióban dolgoznak.

Hastings állítólag régóta tervezte ezt a lépést. Nem válik meg azonban a cégtől, megtartja ügyvezető elnöki pozícióját.

2022 utolsó negyedévében a Netflix-előfizetők száma 7,66 millióval nőtt, és ez jóval több, mint a cég által előrejelzett 4,5 millió. Nagy vonzerőt jelentett a Harry & Meghan, a Wednesday és az Üveghagyma című film.

A Netflix bevétele 7,9 milliárd dollárra nőtt a negyedik negyedévben, az éves eredmény azonban alacsonyabb volt 2021-hez képest. 

,,Reed Hastings visszalépése jelenlegi szerepköréből sok kérdést vet fel a Netflix jövőbeli stratégiájával kapcsolatban" – mondta Jamie Lumley, a Third Bridge kutatócég elemzője. ,,Greg Peters új társ-vezérigazgatónak számos fontos döntést kell meghoznia, a magas költségek kezelésétől a jelszómegosztáson át a kód feltöréséig, hogy megtalálja a következő Stranger Thingst."

Borítókép: Wikimedia Commons, kredit: Gregor Fischer