Az megvan, mikor kinyitod a hűtő ajtaját, de képtelen vagy eldönteni, hogy mit vegyél ki? Majd eltelik pár másodperc, és beszippant valami megmagyarázhatatlan erő, és csak ott állsz, megszűnik a külvilág, megáll az idő. Ezzel ugye az a nagy gond, hogy a nyitott hűtőajtós merengés rendkívül energiapazarló tevékenység.
A TBWA Worldwide nemrégiben végzett felmérése szerint az amerikai felnőttek 95 százaléka számolt be arról, hogy mindenféle előzetes terv nélkül bámultak a hűtőszekrényébe, írja az Adage. A tanulmány szerint egy átlagos amerikai felnőtt naponta 12 percet tölt ezzel – és ez évente 73 órát jelent.
Az LG új reklámja 30 másodpercben, time-lapse videóban mutatja be a hűtő tartalma előtt tanácstalanul álldogáló családfőt. A történet reggel kezdődik, családtagok jönnek-mennek, aztán lemegy a nap is, az ember pedig még mindig a nyitott hűtőajtóban áll pizsamában.
A megoldás természetesen az átlátszó hűtőajtó, amely előtt úgy élvezheti gasztromeditációját a reklám főszereplője, hogy közben nem pazarolja az áramot.
A kampányt a TBWA\Chiat\Day New York készítette, a time-lapse ötlete Filip Nilsson rendezőtől származik az Object & Animaltól.

