hero
F. V.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Magyar Péter lemondásra szólította fel a közmédia két vezérigazgatóját

Magyar Péter vasárnap Facebook-bejegyzésben szólította fel a közmédia két vezérigazgatóját, Papp Dánielt és Altorjai Anitát a lemondásra. A bejegyzéshez csatolta az rtl.hu-n megjelent összegzést, amelyben belső e-mailekre hivatkozva az olvasható, hogy az MTVA-nál jobboldali elemzők keresésére és a „tiszás energiaterv” napirenden tartására utasított a hírigazgató. 

„Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!” – írta a miniszterelnök.

Az RTL Híradó birtokába került levelezések szerint Németh Zsolt a választás napján azt írta munkatársainak, hogy „csak a balos narratíva fut”, ezért jobboldali megszólalókat kell keresni a részvételi adatok értelmezéséhez.

A kampányfinisben több üzenetben is kiemelt témává tették a Hírigazgatóság vezetői az Indexen megjelent, a Tisza állítólagos energiatervéről szóló cikket, és részletes szerkesztési iránymutatásokat adtak arra, milyen hangsúlyokkal jelenjen meg az ügy az állami hírműsorokban.

A Híradóban felidézték, hogy Magyar Péter a héten a Parlamentben az egyik kérdésre válaszolva arról beszélt: azért nem függesztették még fel az MTVA hírszolgáltatását, mert lehet, hogy a vezetők maguktól felmondanak.

„Mi adtunk egy esélyt, hogy távozzanak. Amennyiben ez nem történik meg ezen a héten, úgy elindítjuk a szükséges jogszabálymódosításokat” – mondta a miniszterelnök.

A hírműsorban elhangzott, hogy a héten költségvetési biztost neveztek ki a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) és az Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) élére, miután az Országgyűlés illetékes bizottsága nem fogadta el a két intézmény 2005-ös költségvetési beszámolóját.

Az RTL Híradójában az is elhangzott, hogy keresték az e-mailek ügyében az MTVA-t, de nem kaptak választ a kérdéseikre.

(MTI)

Fotó: Facebook/Magyar Péter