Balkányi NóraMolnár Zoltán

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 2 perc
Magyari Péter is elmegy a 444-től

Múlt héten Mészáros Zsófia vezető szerkesztő távozását jelentette be a lap, most egy másik, az alapítástól jelenlévő fontos újságíró távozik.

Magyari Péter a Facebookon posztolt arról, hogy nem folytatja a 444-nél. 

„10 éve hoztuk létre a 444-et, jó újság lett belőle. Most viszont úgy döntöttem, hogy megyek tovább. Hamarosan kiderül, hogy merre, de az nem lesz meglepetés, hogy mit csinálok majd. Maradjunk itt együtt!”  

– fogalmazott.
 

A Kreatív elérte telefonon Magyarit, aki elmondta, lépése érett egy ideje, és az elmúlt hetekben hozta meg a döntést, amit előző nap jelentett be a szerkesztőségnek.

Mészáros Zsófia távozásával összefügg Magyari elhatározása, elmondása szerint „szakmai garanciát jelentett, hogy ő volt a 444 tartalmi vezetője, meghatározta a munkámat és motivációmat”. Hozzátette, 2007 óta (akkor még az Indexben - a szerk.) minden fontos anyagát látta és segített azok elkészültében.

A 444-es belső feszültségekről is kérdeztük Magyarit, aki elmondta, voltak és vannak feszültségek. Arra a kérdésre, hogy van-e ennek köze a távozásához, ezt felelte: „Minden összefügg, hogy mennyire könnyű egy szerkesztőségben létezni, az rengeteg jelenségtől és helyzettől függ”.

A jövőjéről nem árult el semmit még, csak ennyit: „érdekes és izgalmas terveim is vannak”. Azt még megtudtuk, az elválás a lappal korrektre sikeredett, „sok embertől kaptam kedves üzeneteket” – zárta mondandóját az újságíró.

Frissítés: 

A Kreatív kérdésére Kardos Gábor, a 444-et kiadó Magyar Jeti vezérigazgatója is kommentálta a két meghatározó ember távozását:

„Sajnálom Mészáros Zsófia és Magyari Péter távozását, mindketten olyan értéket képviselnek a hazai sajtóban, ami közvetlenül nem pótolható. Tisztelettel váltunk el egymástól, sok sikert kívánok a további pályájukhoz. A 444 is megy tovább, és marad a független magyar sajtó erős képviselője” 

A kiadó vezetője hozzátette, a szerkesztőség tagjai jelenleg egy nehéz helyzetet dolgoznak fel a korábbi belső vizsgálat lezárása után, a két távozó munkatárs döntése mögött azonban a konkrét ügy mellett összetettebb, belső indokok állnak.

Turbulens napok a sajtóban

Az épp 10 éves szülinapját ünneplő 444-nél nemrég belső vizsgálat indult, amit szervezeti átalakítás követett, miután a lap néhány munkatársa panaszt tett az egyik középvezető ellen. A lapvezetés jogászok és pszichológus segítségével vizsgálta az ügyet. Emellett múlt pénteken jelentették be Mészáros Zsófia távozását is, aki vezető szerkesztő és kezdetektől alapember volt a 444-nél.

A 444-hez köthető az a hír is, hogy szintén a múlt héten csatlakozott hozzájuk szerkesztőként Lovas Gergő, aki korábban a Telex főszerkesztő-helyettese volt. A Telextől nem csak Lovas távozott: Munk Veronika, korábbi alapító főszerkesztő és tartalomfejlesztési vezető a Denník N-nél folytatja, ahol innovációs és üzletfejlesztési igazgató lesz. 

Kép: Magyari Péter, Facebook