hero
po

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Jótékony célokra fordítja a One a Majkával megszüntetett megbízás maradékát

Összesen 150 millió forintot kapnak Borsod-Abaúj-Zemplén megyei civil szervezetek, alapítványok és egészségügyi intézmények.

Ahogy korábban megírtuk, a One Magyarország megszüntette együttműködését Majkával, a döntés mögött az énekes-előadóművész Campus Fesztiválon bemutatott színpadi produkciója, valamint az elmúlt időszakban tett közéleti megnyilvánulásai álltak. „A One Magyarország elkötelezett a politikai és világnézeti semlegesség, valamint a társadalmi sokszínűség tiszteletben tartása mellett. Amellett, hogy mindenkinek joga a szabad véleménynyilvánítás és a vállalat támogatja az alkotói szabadságot, ugyanilyen fontosnak tartjuk, hogy a márkát olyan személyek képviseljék, akik tiszteletben tartják a társadalom minden tagját, kortól, nemtől, vallási vagy politikai hovatartozástól függetlenül. Egy országos, 4 millió ügyféllel rendelkező vállalat felelőssége, hogy távol tartsa magát mindennemű politikai megnyilvánulástól és elutasítson minden a társadalmat megosztó, erőszakos vagy erőszakra buzdító szélsőséges magatartást, amelyek semmilyen módon nem egyeztethetőek össze a társaság szellemiségével” – írták a közleményben.

Július 31-én egy újabb közleményükben a következőket írják: „A One márka mindenkihez szól és mindenkit képvisel. Éppen ezért kiemelten fontos, hogy a One Magyarországot képviselő személyek – sportolók vagy előadóművészek – közéleti szerepvállalásai és nyilvános tevékenysége, a nagyközönség előtt tett megnyilvánulásaik, illetve a tudatosan vagy akaratlanul kiváltott sajtó- és médiavisszhangja a One márka értékeivel minden esetben összeegyeztethetőek legyenek. A szerződés egyoldalú megszüntetését kizárólag üzleti és etikai szempontok indokolták.”

Továbbá kiemelték, hogy a tavaly októberben, kétéves időtartamra megkötött szerződés alapján járó megbízási díj fennmaradó részét a vállalat – további adománnyal kiegészítve – közhasznú, Borsod-Abaúj-Zemplén megyei civil szervezetek, alapítványok és egészségügyi intézmények támogatására fordítja. Az adományozás során 19, Miskolcon, Ózdon, Kazincbarcikán, illetve a megye kistelepülésein működő a helyi közösségek támogatásában kiemelt szerepet játszó civil szervezetnek összesen 150 millió forintot juttat. A támogatásból többek között jut majd a B-A-Z Megyei Kórház Gyermek Intenzív Osztály betegeinek gyógyulásáért Alapítványnak, a Bhim Rao Egyesületnek, a Kazincbarcikai Mozgáskorlátozottak Egyesületének, a Sárospataki Ösztöndíj Alapítványnak, a sajókazai Sólyom Telep Közhasznú Egyesületnek, vagy a roma gyerekek fejlesztésével foglalkozó Indahouse Egyesületnek is.

Kiemelt kép: Facebook / Majka