December 13-án megtartotta tisztújító közgyűlését a markertingszakma egyik legfontosabb hazai szervezete, a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ), aminek során több más változás is történt. A MAKSZ közleménye szerint módosult az alapszabályzat, az eddigi 2 helyett 4 évre kap mandátumot az elnökség.
Az egyik legfontosabb személyi történés, hogy a közgyűlés egyhangúlag újraválasztotta Blaskó Nikolett elnököt. Ő elmondta beszédében, az új elnökség felállásával, a szervezeti struktúra átalakításával, a munkacsoportok felállításával, valamint a MAKSZ anyagi helyzetének megerősítésével 2022/23-as periódus az alapozás időszaka volt. 2024-től az építkezés időszaka jön szerinte, megvalósítva a MAKSZ hitvallását, hogy a szakmáért tenni akaró ügynökségek legjava együtt jövőtállóvá és fenntarthatóvá tegye a kommunikációs iparágat.
A tagdíjreformot is elfogadták a küldöttek a gyűlésen.
Blaskó elmondta még, hogy folyamatos az együttműködés a szakmai társszervezetekkel, azaz az MMSZ-szel, az MRSZ-szel, az ÖRT-vel és a DIMSZ-szel és az IAA-val. 8 év kihagyás után a szövetségi vezetőknek szervezett Elnökök Reggelije is újraéledt. További beszámolók is következtek. Mező László, a médiaszekció elnöke elmondta, idén nagy erőfeszítéseket tettek a működési normák és szabályok, a HR, a kommunikáció, a tenderezés, a közös beszerzések szabályozásában, az irányelvek lefektetésében, az iparági szakértőkkel történő egyeztetések megkezdésében.
A non-média szekció elnöke, Varga Gábor a következőkről számolt be: idén a KRU (a MAKSZ utánpótlásprogramja) zászlóshajója, a Young Cannes Lion előválogatójának összes kategóriagyőztese elutazhatott Cannes-ba, nagy érdeklődéssel és teltházzal zajlott a Portfólió Day; 2024-ben pedig minden korábbinál erősebb és gazdagabb formában folytatódik az utánpótlás erősítése, meglévő és új programokkal. Lapunk is szóba került:
Az elnök elmondta, hogy a MAKSZ M-lista munkacsoportnak sikerült a tavalyi év során szakmai egységre jutni a Kreatív magazinnal és megoldani a „listakérdést”. Tavaly a Kreatívval kötött megegyezés keretében pedig létrejött az első közös digitalis szakmai verseny a Pixel Perfect Award.
Blaskó újraválasztásán kívül más pozíciókban is történtek fejlemények. December 31-vel saját kérésére, közös megegyezéssel távozik Bende Bori a főtitkári posztról, 2024. január 1-től pedig projekt alapú megbízás keretében fogja ellátni elsősorban az Arany Penge kreatív fesztivál teljes előkészítését, lebonyolítását, valamint a MAKSZ utánpótlás programjának, a KRU-nak a leszervezését. A főtitkári poszton Csizmadia Diána váltja őt, aki 2023 negyedik negyedévében már bekapcsolódott a munkába, és Bendével közösen dolgozott.

Csizmadia többek között így fogalmazott:
„Több mint 21 év médiaügynökségi múlttal és évitizedes vezetői tapasztalattal a hátam mögött tudatosan döntöttem úgy, hogy az üzleti frontvonalból ellépve a szakma szolgálatába állítom a megszerzett tudásom és tapasztalatom. Mélyen hiszek az ügynökségi szaktudás piacformáló erejében, az új generációknak is vonzó többdimenziós ajánlatában, a valódi partneri viszony multiplikáló képességében, de abban is, hogy a szakmának együtt kell dolgoznia azért, hogy ez általánosan elfogadott legyen. Egy különösen volatilis időszakban kell megtalálni a választ a kihívásokra, egy különösen bizonytalan időszakban kell jövőállóvá válni.”

Csizmadia 2001-23 között az IPG Mediabrands különböző ügynökségeinél szerzett médiaügynökségi tapasztalatot, az utolsó években az Initiative, majd a UM operatív vezetőjeként felelt az ügyfélkapcsolati és szakmai területért, szervezet- és szolgáltatásfejlesztésért, tendermenedzsmentért.
Új elnökséget és felügyelőbizottságot is választottak, két új tag került be, a non-média szekció új elnökségi tagja Csurgó Balázs, a Havas Group Hungary ügyvezető igazgatója, a felügyelőbizottságba pedig Péntek Tamás, a Dentsu pénzügyi igazgatója csatlakozik. A közlemény szerint a következő négy évben 13 fős elnökséggel, 1 fő tanácsnokkal és 3 fős felügyelőbizottsággal dolgozik a szervezet:
• Blaskó Nikolett MAKSZ elnök CEO (ACG),
• Mező László MAKSZ alelnök, médiaszekció elnök CEO (Mediacom),
• Varga Gábor MAKSZ alelnök, non-media szekció elnök, Chief Client Officer (Publicis Groupe Hungary),
• Bölcs Ádám MAKSZ non-media elnökségi tag, ügyvezető igazgató (Well),
• Csurgó Balázs MAKSZ non-media elnökségi tag, ügyvezető igazgató (Havas Group Hungary),
• Galácz Karolina MAKSZ non-media elnökségi tag, Executive Creative Director (VML),
• Horváth Rita MAKSZ médiaszekció elnökségi tag, Chief Media Officer (Publicis Groupe Hungary),
• Kubicskó András MAKSZ non-media elnökségi tag, ügyvezető igazgató (McCann Erickson),
• Marosi Gergő MAKSZ non-media elnökségi tag, Chief Creative Officer (Mito),
• Radácsi Pál MAKSZ non-media elnökségi tag, ügyvezető igazgató (BoEvent),
• Szabó Edina MAKSZ médiaszekció elnökségi tag, managing director (OMD),
• Szerényi Zsuzsanna MAKSZ non-media elnökségi tag, Chief Executive Officer (Greenroom),
• Vaszary Ádám MAKSZ non-media elnökségi tag, managing director (Positive Adamsky),
• Dr. Megyer Örs tanácsnok,
• Antalffy Zoltán Felügyelő Bizottság tagja pénzügyi és operatív igazgató (Café Reklám),
• Elek Annamária Felügyelő Bizottság tagja CFO (Mindshare),
• Péntek Tamás Felügyelő Bizottság tagja Chief Financial Officer (Dentsu).
A megnövekedett taglétszám és szakmai programok ellátása érdekében a Főtitkár mellett a jövőben további 2 fő projektmenedzserrel bővül a MAKSZ Titkársága.
