Mégis helyükön maradhatnak azok a lakott területen kívüli, legfeljebb 12 négyzetméteres óriásplakátok, amelyeket 2010 végéig közútkezelői engedéllyel helyeztek ki – olvasható az Origo cikkében, mely hosszasan foglalkozik a közterületi piacot az elmúlt két évben érintő jogszabályi változásokkal.
Korábbi, a közúti közlekedési törvényt érint törvénymódosítási javaslatok alapján ezeket a táblákat is el kellett volna bontani, amit viszont egy hétfő este elfogadott törvényjavaslat megváltoztatott. Az Origo azt is kiemeli, hogy a települések lámpáira, villanyoszlopaira szerelt kandelábertáblákat a módosítás nem érinti, azokat a kihelyezés időpontjától függetlenül le kellett szerelni tavaly augusztus óta, és a 12 négyzetméternél nagyobb út menti táblákat sem kíméli a mostani enyhítés.
Legutóbb május elején számoltunk be róla, hogy eddig közel 4000 plakátot távolítottak el a kölönböző jogszabályváltozásoknak köszönhetően.
A közterületi médiapiacot érintő jogszabályi változásokkal a Kreatív korábban is sokat foglalkozott, ebben a cikkben az ESMA és több kisebb médiatulajdonos esetleges ellehetetlenüléséről, itt pedig a teljes közterületi piacot érintő teljes körű folyamatokról számoltunk be.
