hero
Fábián Judit

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Újabb leépítés a Mediaworksnél: nincs több nyomtatott Figyelő és Világgazdaság
A KESMA alá tartozó két lap ma jelenik meg utoljára, a döntést a növekvő energia- és papírárakkal indokolták.

Folytatja választások utáni üzletpolitikáját a Mediaworks, ezúttal a Figyelő című hetilap és a Világgazdaság napilap esett áldozatul, egyelőre a döntés csak a nyomtatott lapokat érinti. A hvg.hu úgy tudja, az újságírók többsége megtarthatja az állását, ők a jövőben az Origo és a Magyar Nemzet gazdasági tartalmainak előállításában vehetnek részt.

A Mediaworks közleményben számolt be a két lappal kapcsolatos döntésről. Ebben arról írnak, hogy "határozatlan időre felfüggesztik" a két lap nyomtatott kiadását. "A Mediaworks megköszöni a Világgazdaság és a Figyelő olvasóinak éveken át tartó hűségüket és figyelmüket. Az előfizetőket a kiadó külön értesíti alternatív előfizetési lehetőségekről, illetve igény esetén a kompenzációról” – írják. 

A Mediaworks a választásokat követően leépítési hullámba kezdett, korábban több megyei lapnál munkavállalókat küldött el, megszüntette a City7 lapot és a FourFourTwo magazint, két nyomdáját is bezárta, a korábbi hírek szerint pedig összevonják a Borsot és a Ripostot is. 

Borítókép: vg.hu