Március elején hunyt el Vitár Róbert sportkommentátor – értesült a Blikk.
1958-ban került a Magyar Televízióhoz, ahol több évtizedig dolgozott. 1996-ban vonult nyugdíjba, majd 2002 elejéig az Eurosport munkatársa volt.
Vitár Róbert Budapesten született 1934. augusztus 29-én, majd a fővárosi Szent István Gimnáziumban tanult. A Pedagógiai Főiskola könyvtár szakán diplomázott, egy ideig a Gorkij Könyvtárban dolgozott, majd 1958-ban a Magyar Televízióhoz került, ahol másfél évig a televízió archívumánál volt, majd a sportosztály munkatársa lett.
A hatvanas években a Medicina Könyvkiadó sportszerkesztőségénél, illetve a Lobogó folyóirat sportrovatának vezetőjeként dolgozott, ezt követően visszatért a Magyar Televízióhoz. Munkája jelentős részét a szerkesztés tette ki, de közvetített síugrást, ritmikus gimnasztikát, sokan pedig a Telesportból ismerhetik. Négy téli olimpiáról tudósított (1976 Innsbruck, 1980 Lake Placid, 1984 Szarajevó, 1988 Calgary).
Fotó: Facebook, borító: Pexels

