Becsült olvasási idő: 0 perc
Megmenekülhet a Winamp

Pár napja még a Winamp megszűnését jelentette be a tulajdonos AOL, de a Techcrunch értesülései szerint a Microsofthoz kerülve piacon maradhat a lejátszó.

A Winamp zenelejátszó felvásárlásáról tárgyal jelenleg a tulajdonos AOL céges hálózati és internetszolgáltató a Microsofttal, írja az Index a Techcrunch értesüléseire hivatkozva. Pár napja jelentette be az AOL, hogy a jövőben leáll a Winamp fejlesztése, melyet még 1999-ben vásároltak meg a Nullsoft-tól. A techoldal szerint a Winamp a szintén Nullsoft fejlesztette Shoutcast mediastream szolgáltatással együtt kerülhet a Microsofthoz. A lejátszó egyébként évi 6 millió dolláros forgalmat könyvelhet.

A legfrissebb információk szerint jelenleg a vételárról tárgyal a két fél. Sem a Microsoft sem az AOL nem kívánta kommentálni a hírt.