hero
gy.zs.

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Megnyitott az idei ARC kiállítás, itt vannak a győztesek
Putyin a spájzban borzolja a kedélyeket, az év színe a kiszáradás.

A 22. ARC kiállítás idén is bárki számára nyitott, egy hónapon keresztül, szeptember 9-től október 9-ig az újbudai Bikás parkban látható éjjel-nappal.

A több, mint 800 pályamunka sorsáról 18 szakemberből álló zsűri döntött. A legjobb alkotásnak járó díjat Hamvas Bella, "Sötét van" című alkotása kapta. Második helyezett Csóti Rebeka, "Élünk, mint hal a vízben" című képe lett. Harmadik helyezést ért el Szegfű Liliána, "Boldog pedagógusok napját" című munkájával. A legkedélyborzolóbb alkotás díját, a Borz díjat pedig Kékesi Dóra, Balogh Bianka, Bódi Zsófia, Dózsa Ivett, Égner Enikő, Herczeg Lilla, Tóth Blanka, "...már a spájzban vannak" című műve kapta.

Budapest különdíját Pétery Dorottya, "Az év színe 2040" című alkotása kapta, melyet a díj felajánlója azon pályázat készítőjének ítélt oda, aki Budapest szempontjából a legfigyelemreméltóbb megoldást alkalmazta.

Idén Civilarc - Mi közöm hozzá? címmel a szolidaritás témáját is kiemeli az ARC egy alpályázat keretében. A Civilizáció koalícióval ezért közösen arra kértek civil szervezeteket, hogy mutassák meg a kiállítás látogatóinak, civilként mit jelent számukra a szolidaritás.

A pályázaton való részvétel a Civilizáció koalíció tagszervezetei, valamint más bejegyzett civil szervezetek és informális szerveződések (közösségek, kezdeményezések, mozgalmak, civil társaságok) számára egyaránt nyitott volt. A beérkezett pályaművek közül a zsűri végül négy pályaművet választott ki és így a kiállításon az Amnesty International Magyarország, az Emberség Erejével Alapítvány, a Levegő Munkacsoport és az Utcáról Lakásba Egyesület alkotásai lesznek láthatóak.

A képre kattintva galéria nyílik a kiállítás néhány plakátjából: