hero
Nagy Iván Zsolt

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Miniszteri biztos felügyeli a közmédia "felszabadítását"

Grosz Judit feladata lesz összefogni a közmédia körüli teendőket.

“A demokrácia és az európai értékekhez való visszatérés kiemelkedően fontos lépése a médiaszabadság biztosítása az elmúlt majd’ két évtized folyamatosan bővülő központosítása után. Ez különösen is igaz a közmédiára, amit évek alatt ejtett rabul az orbáni hazugságipar. Az ügy összetettsége - amely elsősorban a Fidesz-KDNP szövevényes jogalkotásának eredménye - és súlya megköveteli, hogy a közmédia felszabadítása érdekében szükséges lépéseket miniszteri biztos kezelje. Ezért megbíztam Grosz Juditot, hogy miniszteri biztosként fogja össze a közmédia körüli teendőket” - jelentette be hétfő este Tarr Zoltán a Facebookon.

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter bejegyzése szerint a miniszteri biztos feladata a közmédia kiegyensúlyozott működésének előkészítése és majd az ehhez kapcsolódó szakmai, társadalmi egyeztetés koordinálása. 

Grosz Judit kiemelt feladata lesz a közmédia működési átvilágításának összefogása. Neki kell összefogni azt a folyamatot, amelyben az ideiglenes vezetés megszünteti a politikai propagandát, elindul a pénzügyi és működési audit, és megkezdődik az intézményi konszolidáció. Mindezek után a nyilvános pályázaton megválasztott, független vezető átveszi a közmédia irányítását.

Tarr Zoltán felidézte: Grosz Judit több mint 25 éves felsővezetői tapasztalattal rendelkezik a média, a telekommunikáció és a technológiai szektor területén. Az RTL Magyarország digitális területekért felelős vezérigazgató-helyettesi pozíciójában a hazai streamingpiacot átalakító digitális platformot épített fel, a Microsoft Hungary COO/CMO-jaként pedig egy komplex üzleti modellváltást vezetett.