A 2005-ben elindított, és akkor technológiai innovációnak számító szolgáltatást május 18-án vezetik ki a Pannon rendszeréből - írta a Népszabadság Online.
A társaság azért döntött a leállításról, mert a MobilTV igénybevételéből származó bevétel hosszabb ideje nem érte el a fenntartásának költségeit. A lap saját információira hivatkozva közli, hogy az utóbbi időben már csak százas nagyságrendű volt a MobilTV-felhasználók száma, és a szolgáltatást kipróbáló új felhasználók közül alig akadt visszatérő felhasználó.
Felkerestük a két konkurens mobilcéget. A T-Mobile kérdésünkre elmondta, hogy nem tervezik a MobilTV kivezetését kínálatukból, hiszen ez a szolgáltatás egyik eleme a szolgáltató háromképernyős stratégiájának, a nemzetközi trendekkel összhangban.
A Vodafone sem válik meg a MobilTV-től, ami a 3G-s termékei és szolgáltatásai közé tartozik. Tájékoztatásuk szerint azáltal, hogy a MobilTV alapcsomagja díjmentes, nem érdemes külön a szolgáltatás eredményességét vizsgálni, hanem összességében a 3G termékeket, melyek viszont rentábilisak.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem tévézik a Pannon
Megszünteti a MobilTV szolgáltatását a Pannon – erősítette meg a cég a Népszabadságnak a lap piaci forrásokból származó értesülését. A másik két mobiltársaság nem tervez hasonló lépést.
