A Pusztaranger.wordpress.com blog még novemberben kezdeményezett vizsgálatot az Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságnál az áprilisi, meghamisított Cohn-Bendit-riport ügyében, ám a hatóság két válaszlevélben utasította el az érdemi vizsgálatot. Az egyik szerint a kérvény későn érkezett, a másikban Szalai Annamária, az NMHH elnöke úgy érvel, hogy a riport nem sértett közösségi érdeket – írja az Index.
Ez csak Cohn-Bendit ügye
Az NMHH elnöke a levélben arra hivatkozik, hogy A sajtószabadságról és a médiatartalmak alapvető szabályairól szóló törvény (Smtv.)14. paragrafusában foglaltak szerint ez esetben (tehát a hamisítással kapcsolatban – a szerk.) nem merül fel a közérdek sérelme. „A médiaszabályozás ugyanis a médiatartalmakat befogadó közösség érdekeit és nem az egyes médiatartalmakkal érintett személyek érdekeit szem előtt tartva fogalmaz meg korlátozásokat, ír elő kötelezettségeket. Ebből következően a Hatóság csak abban az esetben állapíthatja meg az emberi méltóság megsértését, ha a jogsérelem nemcsak az egyéni érdekek, hanem a közösség érdekeinek sérelmeit is okozta.”
A levél szerint a riportban Cohn-Bendit személyéről elhangzott információk (szexuálisan közeledett kiskorúakhoz, marxistának vallotta magát) kizárólag Daniel Cohn-Bendit személyhez fűződő jogait érintik, ez esetben tehát a jogsérelmet szenvedett személy dönthet arról, hogy érvényesíti-e személyiségi jogait, a hatóság ezért nem indít hatósági eljárást.
Elkésett levél
Az Index azt írja, hogy a másik, szintén Szalai Annamária által aláírt levél ugyanakkor arról tájékoztatja a bloggert, hogy az NMHH a kiegyensúlyozatlansági kérelem alapján indult hatósági eljárást megszünteti. A médiatanács arra hivatkozik döntése indoklásaképpen, hogy ebben a kérdésben a kérelmezőnek a riport megjelenését követően nyolc napon belül kellett volna bejelentést tennie. A levél szerint a végzés ellen fellebbezésnek nincs helye, a kérelmező viszont a végzés felülvizsgálata érdekében a végzés közlésétől számított 15 napon belül a Fővárosi Bírósághoz fordulhat.
A bejelentést tévő Pusztaranger.wordpress.com Indexnek adott tájékoztatása szerint a december 14-ei aláírással kelt határozatokat azonban januárban kapták kézhez.
| A hamisítás |
| Mint ismert, a Cohn-Bendit-hamisítás ügye április elején indult, amikor az MTV Híradójában elhangzott, hogy Daniel Cohn-Bendit, az Európai Zöldpárt társelnöke nem válaszolt Papp Dániel, később az MTVA kétszeres főszerkesztőjévé kinevezett, majd a Lomnici-botrány miatt később egyik pozíciójából felmentett riporter kérdéseire, illetve az anyag azt a benyomást keltette, mintha Cohn-Bendit a kérdések után elmenekült volna a teremből. Az Indexhez került vágatlan videó azonban bizonyította, hogy Cohn-Bendit válaszolt Papp kérdéseire, és az üléstermet is csak fél órával később hagyta el, mert indult a repülőgépe. |
