hero
Papp Olivér

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 2 perc
Példaképeket díjazott a Nők Lapja

Június 19-én, a Művészetek Palotájában egy gálaműsoron osztották ki az idén 75 éves Nők Lapja Példakép Díjat. 

A jelöltek között olyan civilek szerepeltek, akik szakmai tevékenységükkel közvetlen környezetükre is hatást gyakorolnak, kifogyhatatlan lelkesedésükkel, szorgalmukkal és odaadásukkal pedig értéket teremtenek. Az egészségügy, közösségszervezés, művészet, oktatás, tudomány és üzleti élet területén kiemelkedő teljesítményt nyújtó jelölteket végül a zsűri és az olvasók összesített szavazása alapján díjazták. 

A kategóriák öt főből álló shortlistjeit egy húszfős szakmai zsűri határozta meg, köztük helyet kapott Kovács Patrícia színésznő, Tapasztó Orsi influenszer és mentálhigiénés szakember, Bombera Krisztina újságíró és Winkler Nóra műsorvezető is. Az átadó előtt több szakmai beszélgetésen is részt vehettek a vendégek, az est háziasszonya Jakupcsek Gabriella volt. 

A szociális munkás végzettségű, több civil szervezetnek is dolgozó Bogdánné Tímea érdemelte ki a közösségszervezés kategóriájának első helyét. Az Érdekem az Érdeked egyesület alapítóját a Nógrád megyében végzett, hátrányos helyzetű családokat segítő munkájáért ismerték el. Megváltozott munkaképességű és fogyatékkal élő embereknek biztosít munkalehetőséget az üzleti élet kategória győztese, Mészáros Andrea, a Kék Madár Alapítvány ügyvezetője, aki több vendéglátóipari egységet is létrehozott annak érdekében, hogy a munkaerőpiac csorbáit kiegyenesíthesse. 

Művészeti munkájáért tüntették ki Nemes Nagy Anitát, aki művészeti vezetőként és énektanárként egy ifjúsági alkotóközösséget hozott létre: csoportja Kiskunlacházán adaptálta A Pál utcai fiúk című zenés játékot, és ér el sikereket vele azóta is. Díjazták A Világszép Alapítvány létrehozóját, Wirtz Ágnest is, aki az oktatás területén végzett fontos gyermekvédelmi tevékenységet: szervezetével állami gondoskodásban élő és onnan kikerült gyerekeknek biztosítanak mentorprogramot, tanítást, táboroztatást és egyéb maradandó élményeket.

A díjazottak

Dr. Tkacsik Márta matematikust a tudomány kategóriájában ismerték el. Ő volt az első kassai, aki e-mail címmel rendelkezett, később digitális hálózattervezőként csinált karriert, majd egy óriási váltással megalapította saját biodiverz, vegyszer nélküli ökogazdaságát, ezzel utat mutatva egy természettel erősebb harmóniában élő világ felé. Egészségügy példaképének pedig Arany-Kovács Rozáliát választották, akinek felvilágosító és ismeretterjesztő tevékenysége kiemelten támogatja a diagnózis nélküli és félrekezelt betegek érdekeit.

„A magazinban számos olyan példamutató nőt mutattunk be az évek során, akik a területükön maradandót alkottak, de a nagyközönség nem tud róluk, legfeljebb a lapból értesülnek a történetükről. Innen származik a Nők Lapja Példakép Díj ötlete, mert hiszünk a dicséret és a példamutatás megerősítő, pozitív erejében, ezért is gondoltuk, hogy eltérően a jelenlegi díjaktól, most nem közismert embereket, hanem civil nőket jutalmazunk” – mondta Akovács Éva, a Nők Lapja főszerkesztője.