hero
Papp Olivér

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 2 perc
Újra összeáll az Oasis, ezekben a reklámokban szerepeltek a dalaik

Karácsonyi reklámok és a jövőben talán McDonald's is. 

Hivatalos oldalán jelentette be a brit Oasis, hogy 2025-ben rövid turnéra indulnak, a zenekar 2009-ben oszlott fel, mivel a Gallagher testvérek összevesztek. A zenekar nem a reklámszerepléseiről híres, ettől függetlenül találtunk néhány példát, amikor zenéik hirdetésekben csendültek fel. Korábban egy podcastben Noel Gallagher, a zenekar gitárosa úgy nyilatkozott, hogy el akarja adni a zenekar zenei katalógusának szerzői jogait, hogy a nóták „a McDonald's reklámjaiban bukkanjanak fel az idők végezetéig”, ő pedig a jogdíjakból egy szuperjachton élhessen.

Lássuk a reklámokat!

2021-ben a Halifax, brit pénzügyi vállalt tv-reklámjában csendült fel a banda Stand by Me című száma. A hirdetés emberi pillanatokat mutat be, utalva ezzel a cég emberi arcára. 

John Lewis karácsonyi reklám

A 2015-ös John Lewis karácsonyi reklám egy Lily nevű fiatal lány történetét meséli el, aki egy este a családja távcsövén keresztül nézi a Holdat, és csodálkozik azon, amit talál: egy embert a Holdon. Lily figyeli, ahogy az ember egyedül él a holdon és elhatározza, hogy üzenetet küld neki, hogy lássa, valaki gondol rá. A reklám zenéje az Oasis Half the World Away című száma, Aurora előadásában. 

Az Oasis egykori menedzsere, Alan McGee szerint a feldolgozás „szemét”. „Bár nem tudom, hogy mások mit gondolnak róla. Örülök Noelnek, hogy megkapta a jogdíjakat, remélem, adtak neki egy millió fontot, de szerintem igazából szemét volt” – tette hozzá. 

Nincs karácsony Oasis nélkül

A Co-op 2020-as karácsonyi reklámja két fiatal leedsi testvért mutat be, és arra emlékeztet, hogy bárhogy is nézzen ki idén a karácsony, a közösségi érzés mindent megváltoztathat. „Nehéz év áll mögöttünk, és karácsonyi reklámunk célja, hogy mosolyt csaljon az arcokra, és talán még könnyeket is csaljon a szemekbe” – mondta Ali Jones, a Co-op ügyféligazgatója. A reklámban a banda Round Are Way-je hallható, a leedsi testvérek előadásában. 

Kiemelt kép forrása: Facebook / OasisOfficial