Mark Zuckerberg maga jelentette be Instagram-posztban, hogy igazak a hírek, miszerint a Meta összefogott az Oakley-val, hogy közösen egy okosszemüveget dobjanak piacra. Hasonlóképp a Ray-ban Meta szemüvegekhez, az új termékek kamerával, hangszóróval és beépített mikrofonnal lesznek felszerelve, melyeknek funkcióit az okostelefonnal való társítás után tudjuk használni.
A stílusosra megálmodott szemüvegek alkalmasak lesznek többek közt zenehallgatásra, telefonálásra és a Meta AI botjával való beszélgetésre is.
Az új közös terméket elsősorban – az Oakley profiljához illeszkedve – sportolóknak szánják, ez abban is megmutatkozik, hogy az eszköz vízálló lesz, továbbá nyolc órát fog bírni egy töltéssel. A beépített kamerával immáron 3K-s felbontású videót lehet majd rögzíteni, ami háromszoros minőség- és felbontásjavulást jelent a Ray-ban Metás szemüvegekhez képest.
Két árkategóriában lesz majd elérhető a Oakley Meta szemüveg, az olcsóbb 399 dollárba, míg a limitált számban gyártott Oakley Meta HSTN szemüvegek (arany berakásokkal) 499 amerikai dollárba kerülnek majd. Az új termékek habár itthon nem, de az USA-ban, Kanadában, az Egyesült Királyságban, Írországban, Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban, Ausztriában, Belgiumban, Ausztráliában, Németországban, Svédországban, Norvégiában, Finnországban és Dániában elérhetőek lesznek.
Az új okosszemüveg azért jöhetett létre, mert nemrégiben a Meta üzletet kötött a többek között Ray-bant és Oakley-t tulajdonló EssilorLuxottica céggel, akiknek 2026-os üzleti célja, hogy 10 millió Meta okosszemüveget értékesítsenek.
Borítókép: Mark Zuckerberg/Threads

