A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány Beszélj róla! című podcastjének legújabb epizódjában Al Ghaoui Hesna ezúttal Oláh Ibolyát és Illésné Áncsán Aranka gyermekvédelmi szakembert látta vendégül. A beszélgetés középpontjában az állami gondozásban felnőtt gyerekek kiszolgáltatottsága, a folyamatos bizonytalanság áll, valamint szó esik a gyerekeket támogató felnőttek kulcsszerepéről is.
„Féltem megszeretni embereket, mert utána mindig el kellett mennem” – mondja a beszélgetésben Oláh Ibolya, aki elmeséli, hogy 16 éves kora előtt 14 nevelőotthonban és több nevelőszülőnél élt. Az állandó költözések és a bizonytalanság miatt bezárkózott. Saját szavaival: az első igazi gyerekkorát csak 16 évesen kezdte el megélni, mikor a tiszadobi nevelőotthonba költözött. Ennek az intézménynek volt a vezetője, a beszélgetés másik vendége, Illésné Áncsán Aranka, vagy ahogy egy ország megismerte, Ibolya „Anyácskája”, aki arról beszélt, hogy a szüleik nélkül felnövő gyerekek élete traumákkal és veszteségekkel átszőtt, ezért különösen fontos, hogy legyen legalább egy felelős felnőtt, aki hisz bennük, és segíti őket célokat találni az életben.

